Jak Windows Vista řeší nedostatek místa na disku

S počítačem občas zažijete humorné situace, a to především ve chvíli, kdy se stroj snaží vyřešit po svém nějaký úkol, který vyžaduje zásah živého a uvažujícího člověka. Zrovna dnes ráno jsem se dozvěděl, že mám málo místa na pevném disku a měl bych s tím něco udělat. Volné místo mělo 47 MB. Vestavěné čištění ve Windows Vista jsem do té doby nezkoušel, tak jsem počítači dovolil, aby promazal dočasné soubory a koš v mém profilu. Dopadlo to nad očekávání výborně.

Windows Vista - nedostatek místa na disku

Jak vidíte, po zásahu se uvolnilo pár megabajtů a systém Windows Vista je opět spokojen. Takže ke štěstí někdy stačí osm uvolněných megabajtů na disku :-)

Mimochodem, máte-li nějaké vtipné (a vtipnější než můj) screenshoty toho, co vám počítač provádí, pošlete je na Screenshots Archive do rubriky Fun (Zábava). Časem by z toho mohla být zajímavá databáze.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

mi se zda ze Windows tuhle hlasku zobrazuji vzdycky, nezavisle na tom kolik mista bylo uvolneno. Jednou jsem mel taky chvili problem s mistem (tedy spis docasne, upravoval jsem v audacity asi hodinovou a pul nahravku a docasny soubory schroustaly par GB na systemovym oddilu). Windows (XP) zobrazil dialog ze pocita, kolik mista se da uvolnit jednostlivymi metodami, jenze ja to stornoval a zobrazila se podobna hlaska, ze problem byl uspesne vyresen a ze na disku je nyni x MB volnyho mista, kde x byla asi jeste o neco mensi hodnota, nez predtim :D (vse se vyresilo presunutim temp adresare na druhy, vetsi oddil, kde mam data)

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru