Jak vypnout Windows Store ve Windows 8

Windows Store, novinka nejnovějších Windows, nabízí rychlý a pohodlný přístup k nákupu aplikací pro uživatelské rozhraní Metro. Možná až moc jednoduchý, proto jej budete chtít na některých počítačích raději zakázat. Jak na to?

Reklama

Pomocí Windows Store si můžete nakupovat programy do Windows 8 podobně, jako je to možné u obchodů v mobilních zařízeních nebo třeba v App Store na desktopovém OS X a firmy Apple. Ve Windows Store ovšem najdete jen aplikace pro rozhraní Metro, desktopové stahujte odjinud.

Pokud se někomu staráte o počítač nebo jde o počítač třeba pro vašeho potomka, možná byste byli rádi, pokud by šlo nakupování ve Windows Store zamezit. Obchod s aplikacemi jde ve Windows 8 vypnout a navíc to je docela snadné. Takže jak na to?

Vypnutí Windows Store

Stiskněte klávesovou zkratku Win+R, zadejte gpedit.msc a spusťte jej. Otevře se vám editor skupinové politiky.

Přejděte do sekce Computer configuration > Administrative templates > Windows components > Store.

gpedit.msc

Poklepejte na položku Turn off the Store application. V novém okně pak toto nastavení aktivujte zapnutím volby Enabled.

gpedit.msc

Tím jste Windows Store v dané instalaci Windows 8 deaktivovali. Při pokusu o jeho spuštění uvidíte jen hlášení o tom, že není na daném počítači dostupný.

Upozorňuji, že aby se změna projevila, musíte Windows Store nejprve vypnout. Ujistěte se proto ve Správci úloh, že vám Windows Store neběží na pozadí.

Postup pro opětovnou aktivaci Windows Store je podobný - pravidlo Turn off the Store application prostě vypnete volbou Disabled.

Tip: Všimněte si, že na stejném místě v editoru skupinové politiky můžete také vypínat automatické stahování aktualizací prostřednictvím Windows Store.

Reklama

Přidat komentář