Jak vypnout Windows Store ve Windows 8

Windows Store, novinka nejnovějších Windows, nabízí rychlý a pohodlný přístup k nákupu aplikací pro uživatelské rozhraní Metro. Možná až moc jednoduchý, proto jej budete chtít na některých počítačích raději zakázat. Jak na to?

Pomocí Windows Store si můžete nakupovat programy do Windows 8 podobně, jako je to možné u obchodů v mobilních zařízeních nebo třeba v App Store na desktopovém OS X a firmy Apple. Ve Windows Store ovšem najdete jen aplikace pro rozhraní Metro, desktopové stahujte odjinud.

Pokud se někomu staráte o počítač nebo jde o počítač třeba pro vašeho potomka, možná byste byli rádi, pokud by šlo nakupování ve Windows Store zamezit. Obchod s aplikacemi jde ve Windows 8 vypnout a navíc to je docela snadné. Takže jak na to?

Vypnutí Windows Store

Stiskněte klávesovou zkratku Win+R, zadejte gpedit.msc a spusťte jej. Otevře se vám editor skupinové politiky.

Přejděte do sekce Computer configuration > Administrative templates > Windows components > Store.

gpedit.msc

Poklepejte na položku Turn off the Store application. V novém okně pak toto nastavení aktivujte zapnutím volby Enabled.

gpedit.msc

Tím jste Windows Store v dané instalaci Windows 8 deaktivovali. Při pokusu o jeho spuštění uvidíte jen hlášení o tom, že není na daném počítači dostupný.

Upozorňuji, že aby se změna projevila, musíte Windows Store nejprve vypnout. Ujistěte se proto ve Správci úloh, že vám Windows Store neběží na pozadí.

Postup pro opětovnou aktivaci Windows Store je podobný - pravidlo Turn off the Store application prostě vypnete volbou Disabled.

Tip: Všimněte si, že na stejném místě v editoru skupinové politiky můžete také vypínat automatické stahování aktualizací prostřednictvím Windows Store.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru