Jak vypnout Hlášky Google

Jednu z posledních novinek v Gmailu, Hlášky Google, představili její tvůrci coby nový koncept sociální sítě. Nepatříte-li k lidem, kteří tyto internetové aplikace vyhledávají, pak si můžete Hlášky Google skrýt, nebo zcela vypnout. Nebudou vás tak již obtěžovat nepřečtenými zprávami.

Pomocí Hlášek Google lze komunikovat s ostatními spřízněnými uživateli v Gmailu, resp. s těmi, které máte v kontaktech u Google. Do Hlášek Google můžete psát své dojmy nebo postřehy k aktuální situaci, využijete je ale i pro propagaci článků na webových stránkách. Stačí zadat adresu RSS zdroje nějakého webu.

Hlášky Google používám vlastně od jejich prvního objevení v Gmailu. V posledních dnech jsem ovšem dospěl k názoru, že bez nich mi bude lépe. Nebaví mě neustále sledovat nové zprávy v hláškách, odklepávat jejich čtení, zvlášť když se mi zdá, že přepínání Gmailu do Hlášek funguje tak nějak podivně až na druhý pokus. Zároveň jsem líný zrušit sledování hlášek ostatních osob v seznamu kontaktů.

Pokud jste dospěli do stejného stavu jako já, určitě vám přijde vhod velmi jednoduchý tip, jak Hlášky Google vypnout nebo jak se jich zbavit natrvalo.

Vypnutí Hlášek Google

Přihlaste se do Gmailu a v horní sadě odkazů klepněte na Nastavení. V růžové sekci s úpravou vlastností Gmailu se přepněte na kartu Hlášky. Kromě jiných nastavení zde najdete dvě možnosti, jak Hlášky Google deaktivovat.

První, méně agresivní možností, je Nezobrazovat Hlášky Google ve službě Gmail. Vaše Hlášky zůstanou aktivní, budou se odesílat informace ze sledovaných webů, nicméně hlášky vás v prostředí e-mailové schránky nebudou obtěžovat.

Druhou možností je jejich vypnutí jednou pro vždy. V takovém případě stačí klepnout na odkaz Zcela deaktivovat Hlášky Google. Nastavení pak nezapomeňte potvrdit odkazem Uložit změny.

Gmail a Hlášky Google

Gmail a Hlášky Google

Jak jste na tom vy s hláškami? Využíváte je aktivně, nesnášíte je, nebo jste jen pouhými konzumenty této služby, která se jednoho dne objevila v Gmailu a byli jste líní ji zrušit? Těším se na vaše postřehy.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru