Jak vložit odkaz na Skype a další protokoly v Drupal menu

Odkazy vkládané do položek menu v Drupalu, případně do dalších polí kontrolujících syntaxi odkazu, mají ve výchozím stavu povolené jen několik základních protokolů. Což je problém, pokud chcete do patičky přidat menu s kontakty například na Skype. Jak povolené protokoly změníte?

Drupal má zabudovaný filtr protokolů, který způsobuje, že například do odkazů v menu nemůžete zapsat, co vás napadne, ale jen smysluplné a povolené URL adresy. Filtr povolených protokolů se ale projevuje i v textu. Když se budete snažit vytvořit odkaz vedoucí na skype:jméno, tak narazíte. Ono se to sice uloží, ale protokol skype: bude z href atributu v odkazu odfiltrován.


(upravený screenshot z jednoho webu, který stavím, ne z nového Maxiorla)

Jak z toho ven? V Drupalu 8 ani 9 není žádná administrační stránka, která by vám dovolila seznam povolených protokolů editovat. Přiznám se, že jsem se kvůli tomu zapotil u jednoho z nedávných webů, které jsem stavěl pro klienta.

Naštěstí je úprava docela snadná, znamená jen editaci jednoho konfiguračního souboru v Drupalu.

Tip: Soubor services.yml slouží i pro zapnutí vývojového režimu šablonovacího systému Twig. Pomůže vám s vytvářením šablon vzhledu. Jak na to najdete mimo jiných tipů v mé knize 333 tipů a triků pro Drupal 9.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru