Jak v Drupalu 8 omezit počet znaků v textovém políčku

Někdy je žádoucí omezit počet znaků v textovém políčku u článku tak, aby se uživatel plnící obsah příliš nerozepsal. Pokud chcete zajistit pěkný design bez ořezávání textu ve frontendové části webu, zkuste uživatele omezit modulem Maxlength.

Reklama

Jistě, když definujeme nějaké políčko pro zvolený typ obsahu, nastavujeme mu maximální délku. Potíž je v tom, že tato délka je neměnná a v případě, kdy budeme chtít ukládat delší výraz, nepůjde změnit.

Proto všechna textová políčka do Drupalu přidávám s výchozí délkou 255 znaků. V databázi to až tak moc nenaroste. Tam, kde je riziko, že se uživatelé rozepíší více, než je zdrávo, používám omezení modulem Maxlength. Ten uživatele informuje o počtu zadaných znaků a o tom, kolik znaků zbývá. Více mu napsat nedovolí. Ale jde samozřejmě snadno přenastavit.

Pokud je tedy někde například výpis článků v dlaždicích, uživatele tak přinutíme tvořit kratší, výstižnější nadpisy než kilometrové povídání. Zažil jsme i takové, kteří celé zásadní sdělení nějaké aktuality vepsali do nadpisu, včetně kontaktního telefonu.

Navíc, nadpis článků v Drupalu nelze limitovat, takže i zde se Maxlength výtečně hodí. Jak na něj?

Jak použít modul Maxlength v Drupalu 8

A to je vše. Maxlength je k dispozici pro Drupal 7 i aktuální osmičku. V případě potřeby lze limit znaků ve správě formuláře kdykoli přenastavit.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář