Jak v Drupalu 8 omezit počet znaků v textovém políčku

Někdy je žádoucí omezit počet znaků v textovém políčku u článku tak, aby se uživatel plnící obsah příliš nerozepsal. Pokud chcete zajistit pěkný design bez ořezávání textu ve frontendové části webu, zkuste uživatele omezit modulem Maxlength.
reklama

Jistě, když definujeme nějaké políčko pro zvolený typ obsahu, nastavujeme mu maximální délku. Potíž je v tom, že tato délka je neměnná a v případě, kdy budeme chtít ukládat delší výraz, nepůjde změnit.

Proto všechna textová políčka do Drupalu přidávám s výchozí délkou 255 znaků. V databázi to až tak moc nenaroste. Tam, kde je riziko, že se uživatelé rozepíší více, než je zdrávo, používám omezení modulem Maxlength. Ten uživatele informuje o počtu zadaných znaků a o tom, kolik znaků zbývá. Více mu napsat nedovolí. Ale jde samozřejmě snadno přenastavit.

Pokud je tedy někde například výpis článků v dlaždicích, uživatele tak přinutíme tvořit kratší, výstižnější nadpisy než kilometrové povídání. Zažil jsme i takové, kteří celé zásadní sdělení nějaké aktuality vepsali do nadpisu, včetně kontaktního telefonu.

Navíc, nadpis článků v Drupalu nelze limitovat, takže i zde se Maxlength výtečně hodí. Jak na něj?

Jak použít modul Maxlength v Drupalu 8

A to je vše. Maxlength je k dispozici pro Drupal 7 i aktuální osmičku. V případě potřeby lze limit znaků ve správě formuláře kdykoli přenastavit.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru