Jak stahovat tapety na plochu přes Google

Hledáte nějakou tapetu na plochu, která by přesně odpovídala rozlišení vašeho monitoru, měla určitou barevnou kombinaci a konkrétní motiv? Procházení rozsáhlého archivu speciálních webů v mnoha případech neumožňuje vyhledávání podle barevných kombinací tapet na plochu. Google to umí!

Když jsem nedávno zmiňoval, jak snadno lze pomocí Google vyhledat obrázky s konkrétními rozměry, překvapilo mě, kolik z vás článek zaujal. Doufám tedy, že následující návod na stahování tapet na plochu pomocí vyhledávače Google rovněž uvítáte. Je to velmi prosté - stačí využít doplňkových funkcí Google v režimu pro vyhledávání obrázků.

Většina z nás hledá obrázek tak, že zadá nějaké slovo do vyhledávače (nejlépe v pravém horním rohu webového prohlížeče), počká na zobrazení výsledků a přepne Google na režim obrázků. Zkusili jste však někdy Rozšířené hledání obrázků?

Stáhněte si tapety na plochu

Přejděte na adresu http://images.google.com/, kde klepněte na odkaz Rozšířené hledání obrázků. Do prvního vyhledávacího políčka zadejte název tapety na plochu, resp. popis toho, co by měla obsahovat. Protože jsme na Maxiorlovi, použiju jako vzor anglické slovo eagle - orel.

V přepínačích Typy obsahu zvolte obsah fotografie. Velikosti obrázků nechejte nastaveny na Libovolně velké a do políček Šířka a Výška zadejte rozlišení svojí plochy. Nyní jste připraveni klepnout na tlačítko Vyhledat Googlem a zobrazit si obrázky, které mají stejné rozměry jako vaše plocha a dají se tak bez problémů použít jako tapeta na plochu.

Hledání tapet na plochu v českém Google

Hledání tapet na plochu v českém Google

Tip: Anglická podoba Google Images již dovede doplnit rozlišení vaší plochy automaticky. Pokud tedy nevíte, jaká čísla zadat, upravte si URL v adresním řádku tak, že koncová písmenka cs přepíšete na en - images.google.com/advanced_image_search?hl=en. Pak vám přibude odkaz Use my desktop size.

Hledání tapet na plochu v anglickém Google

Hledání tapet na plochu v anglickém Google

Vyberte si barvu tapet na plochu

Nyní tedy máte zobrazeny obrázky odpovídající rozměrům vaší plochy. V omezení výběru však můžete pokračovat dále podle barev. Pokud víte, že byste na ploše chtěli tapetu s více modrými barvami, pak rozklepněte nabídku All colors a vyberte si klepnutím do paletky příslušnou barvu. Zobrazí se jen takové obrázky, kde tato barva a její odstíny převažují.

Nalezené obrázky s výběrem barev

Nalezené obrázky s výběrem barev

Upozornění: Nabídka s výběrem barev se zobrazí jen v případě, že použijete anglickou verzi vyhledávače obrázků. Viz výše.

Doporučuji občas na anglickou mutaci Google a jeho online služeb kouknout. Do české verze se řada užitečných věcí dostává s větším či menším zpožděním. Stejně tak doporučuji vyhledávat tapety na plochu zadáním jejich anglických názvů, kterých je na internetu mnohem více. Napomoci vám k tomu může překladač Google.

Zdroj: Google Operating System

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru