Google Images: jak najít obrázek s požadovanou velikostí

Pamatujete si, jak fungovalo vyhledávání obrázku na Google před pár lety? Pokud mě paměť nemýlí, tak jste mohli zcela jednoduše zadat minimální požadované rozměry obrázků, které se objeví ve výsledcích hledání. Později byla tato možnost nahrazena výběrem extra velkých, velkých, středních a malých rozměrů. Možnost přesného zadání zmizela, naštěstí jen z formuláře.

Představte si, že hledáte nějakou tapetu na plochu, ikonku, či logo. V těchto, ale i dalších případech byste rádi viděli jen takové obrázky, které mají přesně stanovené rozměry. Těžko například použijete obrázek s rozměry 1 024 x 768 jako tapetu na plochu u širokoúhlého monitoru.

Výběr čtyř skupin velikostí, který Google nabízí, je sice fajn, avšak široké obrázky od těch klasických už nerozliší. Pokud si zapamatujete jednoduchý trik, můžete Google přimět k tomu, aby vám nabídl jen takové obrázky, které skutečně potřebujete.

Standardní vyhledávání nenabízí zadání rozměrů obrázku

Standardní vyhledávání nenabízí zadání rozměrů obrázku

Nastavení rozměrů hledaného obrázku

Stanovení rozměrů obrázku, který potřebujete najít, je přitom velmi jednoduché. Sice není k dispozici jako políčko formuláře, kam byste šířku a výšku zadali, ale stačí, pokud tyto rozměry zadáte přímo do vyhledávacího políčka, kde píšete název snímku.

Přejděte tedy na images.google.com a předtím než, napíšete název hledaného obrázku, zadejte imagesize:šířkaxvýška. Šířku a výšku nahraďte libovolnými číslicemi. Pokud bych například hledal obrázek na plochu s fotkou orla, který by měl rozměry 1 680 x 1 050, pak bych do vyhledávacího políčka zadal imagesize:1680x1050 eagle.

Nyní stačí vyhledávání jen potvrdit Enterem nebo vyhledávacím tlačítkem a počkat, až Google najde obrázky se stanovenými rozměry.

Všechny nalezené obrázky mají požadovanou velikost

Všechny nalezené obrázky mají požadovanou velikost

Na závěr dovolte malý tip: zadávejte spíše standardní rozměry obrázků, netypická šířka a výška může způsobit, že počet nalezených obrázků bude značně omezený.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Drobnost, ale naprosto úžasná! Díky moc, grafiku řeším x-krát denně a tohle je objev dne, možná i týdne!:D

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru