Jak si založit blog s fotogalerií a videem

Založení vlastního blogu je dnes velice snadné. Stále vznikají nové projekty a jejich tvůrci se předhánějí v tom, jaký komfort nabídnou svým uživatelům. Jedním z takových projektů, který se nedávno objevil, je Thoughts.com Forums, komunitní blogovací portál. Kromě možnosti založení blogu nabízí také fotogalerie, nahrávání videa, nebo sdílení podcastů.

Po registraci, která vyžaduje zadání vašeho jména, data narození a e-mailové adresy, jste vyzváni k nahrání obrázku uživatele a odeslání pozvánek dalším lidem. Obojí však můžete přeskočit. Po registraci jste automaticky přihlášeni a můžete začít se vkládáním obsahu na svůj blog. Stačí kliknout na odkaz Make a Post a zvolit si jednu nabídek pro vložení obsahu.

Příspěvky na blogu, fotografie, podcasty, video

Vložení nového textu na blog je velmi jednoduché. V porovnání s WordPressem nebo Drupalem možná až příliš. Každý příspěvek na blogu má nadpis a obsah, k jehož vkládání lze využít vizuální FCKeditor. S jeho pomocí lze pohodlně nahrávat obrázky a video přímo do obsahu příspěvku. Pak stačí jen doplnit tagy, opsat potvrzovací kód a nový příspěvek uložit.

thoughts.com

Thoughts.com Forums umožňuje vytvářet síť přátel, kterou lze využít i u příspěvků na blogu. Tam si totiž nastavujete, kdo všechno může příspěvek prohlížet – buď kdokoli, pouze přátelé anebo jen vy samotní. Nechybí zde možnost vytváření kategorií, bez nich si lze blog dnes jen těžko představit.

Vkládání nové fotografie na web vyžaduje vyplnění jednoduchého formuláře, ve kterém uvedete cestu k souboru v počítači, dostupnost snímku pro nějakou skupinu uživatelů, kategorii a popisek obrázku. Maximální velikost jednoho souboru s fotografií je 5 MB. I snímky lze třídit do kategorií. Podobně, jako se vkládá obsah, je možné uploadovat podcasty a videa.

Nezapomeňte na přátele

Vytváření seznamu/sítě přátel je zajímavým doplňkem blogovacího systému. Díky docela dobře rozdělené navigaci lze snadno prohlížet nové záznamy vašich přátel, ať již se jedná o blogy nebo o fotogalerie či jiný obsah.

thoughts.com

Záznamy z veřejně dostupných blogů jsou vidět jednak na titulní stránce webu, jednak pod samostatným odkazem v navigaci. Na titulce se také objevují nejnovější obrázky a videa.

thoughts.com

Jestli Thoughts.com Forums zaujme ve větším měřítku je otázka. V současné chvíli je ve stádiu betaverze a je tedy docela možné, že se nabídka jeho funkcí i uživatelské prostředí administrace může časem ještě změnit. Zejména prostředí stránek s příspěvky v blogu si o lehkou změnu vzhledu říká.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: placená inzerce

Články označené jako placená inzerce jsou obsah, za který zadavatel inzerce zaplatil provozovateli tohoto webu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru