Jak si založit blog s fotogalerií a videem

Založení vlastního blogu je dnes velice snadné. Stále vznikají nové projekty a jejich tvůrci se předhánějí v tom, jaký komfort nabídnou svým uživatelům. Jedním z takových projektů, který se nedávno objevil, je Thoughts.com Forums, komunitní blogovací portál. Kromě možnosti založení blogu nabízí také fotogalerie, nahrávání videa, nebo sdílení podcastů.

Reklama

Po registraci, která vyžaduje zadání vašeho jména, data narození a e-mailové adresy, jste vyzváni k nahrání obrázku uživatele a odeslání pozvánek dalším lidem. Obojí však můžete přeskočit. Po registraci jste automaticky přihlášeni a můžete začít se vkládáním obsahu na svůj blog. Stačí kliknout na odkaz Make a Post a zvolit si jednu nabídek pro vložení obsahu.

Příspěvky na blogu, fotografie, podcasty, video

Vložení nového textu na blog je velmi jednoduché. V porovnání s WordPressem nebo Drupalem možná až příliš. Každý příspěvek na blogu má nadpis a obsah, k jehož vkládání lze využít vizuální FCKeditor. S jeho pomocí lze pohodlně nahrávat obrázky a video přímo do obsahu příspěvku. Pak stačí jen doplnit tagy, opsat potvrzovací kód a nový příspěvek uložit.

thoughts.com

Thoughts.com Forums umožňuje vytvářet síť přátel, kterou lze využít i u příspěvků na blogu. Tam si totiž nastavujete, kdo všechno může příspěvek prohlížet – buď kdokoli, pouze přátelé anebo jen vy samotní. Nechybí zde možnost vytváření kategorií, bez nich si lze blog dnes jen těžko představit.

Vkládání nové fotografie na web vyžaduje vyplnění jednoduchého formuláře, ve kterém uvedete cestu k souboru v počítači, dostupnost snímku pro nějakou skupinu uživatelů, kategorii a popisek obrázku. Maximální velikost jednoho souboru s fotografií je 5 MB. I snímky lze třídit do kategorií. Podobně, jako se vkládá obsah, je možné uploadovat podcasty a videa.

Nezapomeňte na přátele

Vytváření seznamu/sítě přátel je zajímavým doplňkem blogovacího systému. Díky docela dobře rozdělené navigaci lze snadno prohlížet nové záznamy vašich přátel, ať již se jedná o blogy nebo o fotogalerie či jiný obsah.

thoughts.com

Záznamy z veřejně dostupných blogů jsou vidět jednak na titulní stránce webu, jednak pod samostatným odkazem v navigaci. Na titulce se také objevují nejnovější obrázky a videa.

thoughts.com

Jestli Thoughts.com Forums zaujme ve větším měřítku je otázka. V současné chvíli je ve stádiu betaverze a je tedy docela možné, že se nabídka jeho funkcí i uživatelské prostředí administrace může časem ještě změnit. Zejména prostředí stránek s příspěvky v blogu si o lehkou změnu vzhledu říká.

Reklama