Jak přidat vlastní třídu do formátovače obrázků v Drupalu

Nedávno jsem řešil, jak na webu upravit posílanou ikonku článku tak, aby ji správně zobrazila RSS čtečka Feedly. Podobně je občas nutné obrázky upravit kvůli výstupům například do hCard. Vše má společné řešení – přidat CSS třídu k výstupnímu obrázku.

RSS výstup na Maxiorlovi generuju pomocí standardní adresy /node/feed, resp. pomocí /rss.xml. Obsah, který se zde objeví, odpovídá jednotlivým obsahovým uzlům se zapnutou volbou Zobrazit na titulce. Podoba těchto článků, návodů a aktualit je pak dána nastavením ve Struktuře, Typech obsahu a Správně zobrazení pro RSS výstup.

Podobně to mám na většině ostatních webů, jen občas to, co půjde do RSS výstupu řídím ve Views pomocí větší sady filtrů.

RSS čtečce Feedly, kterou jsem nedávno zmiňoval, to ale nestačí. Pokud ji už používáte, tak víte, že u každého článku zobrazuje náhledový obrázek. Mnohdy ale ne ten, který ke článku skutečně patří. V případě Maxiorla tam chodilo logo webu nebo banner od některé z reklamních pozic.

Řešením je posílat do RSS výstupu značku <img> s doplněnou CSS třídou webfeedsFeaturedVisual. Jenže jak na to, když Drupal v nastavení CSS třídu k obrázku nakopírovanému přes obrázkové pole dát neumožňuje?

Řešením by sice bylo posílat obsah i s obrázkem vloženým přímo do textu s k němu doplněnou třídou. Ale je to řešení, které vyžaduje, aby ve všech článcích byl obrázek na začátku textu a ještě tam člověk třídu psal ručně.

Image Class v Drupalu 7

Hledal jsem spíše automatizované řešení a našel modul Image Class. Jakmile jej zapnete, tak ve Správě zobrazení najdete po stisku ozubeného kolečka u obrázkového pole nové nastavení Classes. Zde stačí dopsat potřebou třídu pro Feedly či jiné účely a máte hotovo.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru