Jak přejmenovat All Website Data v Google Analytics

Google Analytics od jisté doby začal místo názvů webů nebo jejich adres zobrazovat údaje seskupené do služeb a zobrazení. Následkem toho při napojování externích aplikací, které s Google Analytics pracují, vidíte místo názvu webu jenom „All Website Data“ či „Všechny údaje o webu“. Jak z toho ven?
reklama

V přehledu Google Analytics nemá zobrazení pojmu All Website Data místo skutečného názvu webu až tak velký dopad. Prostě tam, kde bylo dříve napsáno www.maxiorel.cz je nyní All Website Data a celé je to zanořeno do složky Maxiorel.cz.

Problém je skutečně hlavně při napojování třetích aplikací, například v pondělí zmíněného pluginu Google Analytics Dashboard pro WordPress. Naštěstí je možné výraz All Website Data přejmenovat, byť to tak na první pohled nevypadá.

Po přihlášení k účtu Google Analytics se přepněte do režimu Správce (odkazem v horní oranžové liště). Ve třech sloupcích dole postupně vyberte Účet a Službu. Ve třetím sloupci pak bude svítit ono All Website Data, respektive Všechny údaje o webu v české verzi Google Analytics.

Google Analytics

Klepněte na odkaz Nastavení zobrazení. Objeví se vám formulář Nastavení výběru dat v přehledech, kde hned v prvním políčku můžete název zobrazení přepsat na jednoznačně identifikovatelný údaj. Nové nastavení nezapomeňte uložit tlačítkem vespod.

Google sice napíše něco ve smyslu, že přejmenování se všude projeví až za pár hodin, dle mých zkušeností zatím bylo okamžité.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru