Jak přejmenovat All Website Data v Google Analytics

Google Analytics od jisté doby začal místo názvů webů nebo jejich adres zobrazovat údaje seskupené do služeb a zobrazení. Následkem toho při napojování externích aplikací, které s Google Analytics pracují, vidíte místo názvu webu jenom „All Website Data“ či „Všechny údaje o webu“. Jak z toho ven?

Reklama

V přehledu Google Analytics nemá zobrazení pojmu All Website Data místo skutečného názvu webu až tak velký dopad. Prostě tam, kde bylo dříve napsáno www.maxiorel.cz je nyní All Website Data a celé je to zanořeno do složky Maxiorel.cz.

Problém je skutečně hlavně při napojování třetích aplikací, například v pondělí zmíněného pluginu Google Analytics Dashboard pro WordPress. Naštěstí je možné výraz All Website Data přejmenovat, byť to tak na první pohled nevypadá.

Po přihlášení k účtu Google Analytics se přepněte do režimu Správce (odkazem v horní oranžové liště). Ve třech sloupcích dole postupně vyberte Účet a Službu. Ve třetím sloupci pak bude svítit ono All Website Data, respektive Všechny údaje o webu v české verzi Google Analytics.

Google Analytics

Klepněte na odkaz Nastavení zobrazení. Objeví se vám formulář Nastavení výběru dat v přehledech, kde hned v prvním políčku můžete název zobrazení přepsat na jednoznačně identifikovatelný údaj. Nové nastavení nezapomeňte uložit tlačítkem vespod.

Google sice napíše něco ve smyslu, že přejmenování se všude projeví až za pár hodin, dle mých zkušeností zatím bylo okamžité.

Reklama

Komentáře

přesně to jsem hledal

Přidat komentář