Jak odstranit toolbar? Pomůže nový Avast. Bez instalace

Toolbar, neboli nástrojovou lištu do webového prohlížeče dnes přidává celá řada programů. Jejich odstranění sice není až takový problém, ale méně zkušení uživatelé mohou tápat. Pro hromadné odstranění nežádoucích toolbarů je tu připraven Avast Browser Cleanup Tool, který s nimi zatočí i bez instalace.
reklama

Klasický scénář, který se opakuje vždy, když přijdu k počítači méně poučeného uživatele počítače s Windows: Místo původní domovské webové stránky v Internet Exploreru nebo Firefoxu je nastaven upravený Google v režii ICQ nebo AVG. V 99 % případů včetně nějakého toolbaru, který je prakticky k ničemu, neb jej dotyčný uživatel stejně neumí použít.

Co je možná ještě zajímavější, tento toolbar jim nevadí. Prostě se „to tam nějak objevilo, ale já jsem na nic neklikal“. Toolbary v prohlížečích začnou této skupině uživatelů vadit až v momentě, kdy je jich větší počet a výrazně zmenšují plochu, na které prohlížeč zobrazuje webovou stránku.

Nic proti ICQ, nic proti AVG. Koneckonců nemám nic ani proti Ask Toolbaru, který se také často v prohlížečích objevuje. Ale proč je nechat prohlížeč zpomalovat, blokovat si s nimi kus obrazovky a upravovat hledání?

Toolbary

Nástrojů z kategorie „toolbar removal“, tedy likvidátorů toolbarů, nástrojových lišt, je celá řada. Před pár dny jsem narazil na povedený nástroj z dílny výrobců známého českého antiviru Avast. Tento Avast Browser Cleanup Tool se od svých konkurentů liší tím, že nevyžaduje instalaci. Příjemná je také přítomnost češtiny.

Jen malá poznámka k lištám od ICQ. Stejně jako u jiných programů se jejich instalace dá vypnout už při instalaci ICQ samotného. Ale kdo by při ní dával pozor a četl si instrukce... Firefox i Internet Explorer jsou okamžitě touto lištou vybaveny. Internet Explorer 10 se správně dotáže, zda chcete lištu aktivovat. Chrome a Opera lištu nemají, neb na ně tvůrci toolbarů tak moc nemyslí.

Jak odstranit toolbar z prohlížeče

Ať již vás tedy trápí Ask toolbar, lišta ICQ nebo jiný toolbar, zkuste se jich zbavit najednou pomocí prográmku Avast Browser Cleanup Tool.

Jak vidíte, odstranění toolbarů pomocí Avast Browser Cleanup Tool je velice snadné a pokud to provedete ze záložky Shrnutí, aplikuje se pro všechny detekované prohlížeče. Pokud patříte mezi méně zkušené uživatele (a čtete Maxiorla) nebo pokud se někomu staráte o zaplevelený počítač, bude pro vás tento prográmek užitečnou pomůckou.

Avast Browser Cleanup Tool je možné stahovat z files.avast.com. Ač jsem se snažil, domovskou stránku programu jsem na webu Avastu nenašel.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru