Jak odstranit červa Win32/Conficker

Pokud jste tak ještě neučinili, otestujte svůj počítač na přítomnost červa Win32/Conficker a v nejhorším případě použijte antivir pro jeho odstranění. Tento škodlivý dáreček zneužívá síťové služby Windows, uživatelé jiných operačních systémů mohou být v klidu.

Reklama

Červa Win32/Conficker můžete odstranit a nakažené soubory vyléčit pomocí dvou speciálních programů. Tím prvním je F-SECURE Malware Removal Tool, který funguje v příkazovém řádku. Stažený balíček rozbalíte, spustíte soubor f-downadup.exe a počkáte, než překontroluje váš počítač. Výrobce tohoto jednoúčelového antiviru byl první, kdo nového červa zaznamenal.

Činí se však i Symantec, který nabízí program pro odstranění červa Win32/Conficker v grafickém rozhraní přívětšívějším pro začátečníky. Program Symantec W32.Downadup Removal Tool musíte spustit v režimu správce, což znamená, že ve Windows Vista na něj musíte klepnout pravým tlačítkem myši a zvolit funkci Spustit jako správce.

Po spuštění programu už jen kliknete na tlačítko Start a počkáte, než antivir počítač zkontroluje a červa Win32/Conficker z něj případně odstraní.

Léčba červa Win32/Conficker

Léčba červa Win32/Conficker

Před kontrolou byste neměli zapomenout na instalaci nezbytných bezpečnostních záplat MS08-067, MS08-068 a MS09-001.

Zdroj: Viry.cz a ExtraWindows.cz

Reklama

Komentáře

Stáhnul jsem si Vámi doporučované záplaty, ale můj počítač
je neumí otevřít. Není to něco, co platí jen pro Windows Vista ? Já mám XP.
Děkuji.

Tak já už vím. Soubory s koncovkou mspx se nemají stahovat,
ale slouží jako odkaz na stránky Microsoftu.

Přesně tak. Jsou to odkazy na webové stránky.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář