iTweak Upload: vylepšené nahrávání souborů v Drupalu

Používáte standardní modul Upload pro připojování obrázků a dalších souborů k článku v Drupalu? Pak by vás mohlo zajímat vylepšení s názvem iTweak Upload. Nahrávacímu formuláři dodá nový vzhled.

Reklama

Drupalovský modul Upload slouží k tomu, abyste k textu v článku nebo jiném typu obsahu mohli jednoduše přidat další obsah ve formě souboru ke stažení. Typický je text doplněný o tabulku z Excelu nebo nějaké grafy a prezentace v PDF. Upload v kombinaci s dalšími moduly využijete i pro snadné vkládání obrázků do textu.

Začátkem července se objevil zajímavý modul iTweak Upload, který standardní nahrávací formulář mírně upraví a dodá mu o trošku lepší vzhled a funkcionalitu. Dopředu však říkám - na hromadný upload se zatím netěšte.

Aby byly rozdíly v původní a upravené verzi nahrávacího modulu zřejmé, přikládám nejprve standardní vzhled formuláře pro nahrávání souborů:

Formulář modulu Upload

Formulář modulu Upload

Poté, co si nainstalujete modul iTweak Upload (stačí jen nakopírovat a zapnout), bude nahrávací formulář vypadat následovně:

Formulář pro nahrávání souborů po úpravě pomocí iTweak Upload

Formulář pro nahrávání souborů po úpravě pomocí iTweak Upload

Rozdílů ve fungování je tu hned několik:

  • po výběru souboru není nutné klikat na tlačítko Připojit (Attach), nahrávání se spustí automaticky
  • nahrané soubory mají ikonku (lze ji předělat ve složce smoduly)
  • přejmenování je kdispozici po kliknutí na odkaz, totéž odstranění
  • formulář vypadá kompaktněji

Pokud vás tato úprava zaujala, stáhněte si modul iTweak Upload z jeho domovské stránky na drupal.org. Aktuální verze podporuje kromě modulu Upload také nahrávací formulář generovaný modulem Comment Upload.

Reklama

Přidat komentář