iTweak Upload: vylepšené nahrávání souborů v Drupalu

Používáte standardní modul Upload pro připojování obrázků a dalších souborů k článku v Drupalu? Pak by vás mohlo zajímat vylepšení s názvem iTweak Upload. Nahrávacímu formuláři dodá nový vzhled.
reklama

Drupalovský modul Upload slouží k tomu, abyste k textu v článku nebo jiném typu obsahu mohli jednoduše přidat další obsah ve formě souboru ke stažení. Typický je text doplněný o tabulku z Excelu nebo nějaké grafy a prezentace v PDF. Upload v kombinaci s dalšími moduly využijete i pro snadné vkládání obrázků do textu.

Začátkem července se objevil zajímavý modul iTweak Upload, který standardní nahrávací formulář mírně upraví a dodá mu o trošku lepší vzhled a funkcionalitu. Dopředu však říkám - na hromadný upload se zatím netěšte.

Aby byly rozdíly v původní a upravené verzi nahrávacího modulu zřejmé, přikládám nejprve standardní vzhled formuláře pro nahrávání souborů:

Formulář modulu Upload

Formulář modulu Upload

Poté, co si nainstalujete modul iTweak Upload (stačí jen nakopírovat a zapnout), bude nahrávací formulář vypadat následovně:

Formulář pro nahrávání souborů po úpravě pomocí iTweak Upload

Formulář pro nahrávání souborů po úpravě pomocí iTweak Upload

Rozdílů ve fungování je tu hned několik:

  • po výběru souboru není nutné klikat na tlačítko Připojit (Attach), nahrávání se spustí automaticky
  • nahrané soubory mají ikonku (lze ji předělat ve složce smoduly)
  • přejmenování je kdispozici po kliknutí na odkaz, totéž odstranění
  • formulář vypadá kompaktněji

Pokud vás tato úprava zaujala, stáhněte si modul iTweak Upload z jeho domovské stránky na drupal.org. Aktuální verze podporuje kromě modulu Upload také nahrávací formulář generovaný modulem Comment Upload.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru