Internet v elektrické zásuvce

Internet vedený stávajícími rozvody elektrické sítě není žádnou novinkou. Tato technologie je tu již pár let, ovšem až v poslední době se jí dostává zasloužené pozornosti. Princip je jednoduchý. Do elektrické zásuvky ve zdi zastrčíte speciální adaptér, který pomocí běžného kabelu spojíte se síťovou kartou v počítači. V jiné části budovy pak provedete totéž a máte rázem propojení počítačů běžnou sítí, která tak nahradí někdy nepoužitelný bezdrát WiFi.

Reklama

Na trh nyní přichází nové zařízení Well WELL PTI-3014 Powerline Ethernet Adapter. Toto zařízení patří do kategorie HomePlug produktů, které mohou nabízet až 85 Mb/s přenosové rychlosti po běžných elektrických rozvodech.

WELL PTI-3014 a technologie Powerline

Adaptér WELL PTI-3014 díky technologii Powerline umožňuje využít stávající eklektické rozvody 230V pro vytvoření LAN sítě. Počítače propojené pomocí Powerline adaptérů můžete jednoduše začlenit do již existující LAN sítě a tím se dostat ke sdíleným souborům, tiskárnám, nebo ke sdílenému Internetu. Jedná se tak o alternativu nebo doplněk k běžným kabelovým a bezdrátovým sítím. WELL PTI-3014 je vhodným řešením pro domácnosti a menší kanceláře, kde není možné vést běžné kabelové spojení a nasazení WiFi je rovněž komplikované (silná zástavba či velké množství zdí).

WELL PTI-3014 Powerline ethernet adaptér
 
WELL PTI-3014 Powerline ethernet adaptér

Přítomnost elektrických kabelů v každém bytě či kanceláři předurčuje HomePlug jako prakticky univerzální řešení. Data mohou při využití WELL PTI-3014 proudit rychlostí až 85 Mb/s. Přenosové pásmo tak poskytuje dostatečné rychlosti jak pro internet, tak pro přenos souborů mezi počítači. Dva Powerline adaptéryVám pomohou překonat problémový úsek a dále můžete opět pokračovat bezdrátovou sítí instalací vhodného WiFi Access Pointu. Adaptéry tedy můžete použít pro přemostění neproniknutelných částí kanceláře a připojení do routeru (Access Pointu), který může dál distribuovat připojení do internetu a LAN.

Instalace

Instalace tohoto produktu se jeví jako bezproblémová, vzhledem ke svým rozměrům také nebude překážet. Zařízení stačí připojit do elektrické zásuvky a zapojit ethernetový kabel. Bezpečnost přenášených dat je zajištěna šifrováním 56-bit DES. U přenosu multimediálních souborů (VoIP, video, zvuk) oceníte integrovanou prioritizaci paketů (QoS).

Za kolik?

WELL PTI-3014 jsou k dispozici v balení po dvou kusech, což je tak trochu logické – jeden adaptér samotný by vám byl k ničemu. Konceová cena balení byla stanovena na 2 900 Kč. Do konce června můžete využít zaváděcí slevu 15 %. Pro zájemce jsou připraveny detailní technické parametry. Distributorem je společnost Joyce ČR.

Reklama

Přidat komentář