Informace o souborech na disku ve formě grafu

Když jsem nedávno procházel nový web společnosti O&O Software, narazil jsem na nový nástroj nazvaný DiskStat. Stejně jako u většiny ostatních produktů této firmy jde o program určený k práci s diskem. Tentokrát se němečtí vývojáři zaměřili na získávání statistických údajů o datech na vašem disku.

Reklama

O&O DiskStat

Program DiskStat je velmi jednoduchá aplikace, která zobrazuje diskový prostor obsazený vašimi soubory ve formě různých grafů. Poté, co označíte diskovou jednotku, spustíte analýzu, která během několika sekund až minut (záleží na počtu souborů na disku) získá statistické informace. Ty se následně promítnou do zobrazení na několika místech programu.

O&O DiskStat

Informace uvidíte jednak v části se stromovou strukturou, kde jsou zobrazeny malé proužky ukazující, kolik procent z celkového místa na disku která složka zabírá. Druhým místem, kde se informace projeví, je zobrazení hlavního grafu. Ten může mít několik podob, viz obrázky.

O&O DiskStat

K čemu je to vlastně dobré? Díky takovému zobrazení okamžitě uvidíte, která složka na vašem disku zabírá nejvíce místa a můžete díky tomu některá data smazat, vypálit na DVD a zálohovat mimo počítač. Na druhou stranu, cena 29,95 USD se mi zdá poněkud přemrštěná. Graf lze sice uložit do několika typů grafických souborů, statistiku lze uložit ve formě reportu, ale to vše se mi zdá za tuto cenu málo. Uvidíme, jak si tento program povede a zda se vyplatí výrobci připravit další verze.

Mimochodem, k něčemu podobnému lze využít i zdarma dostupný TreeSize Free.

Reklama

Komentáře

Myslím, že TreeSize Free je mnohem lepší volbou.

mam rad male, funkcni programy bez nutnosti instalace a jednim z nich je hdd scaner od Steffana Gerlacha http://www.steffengerlach.de/freeware/ zkuste ho, umi jen to co opravdu potrebujete.

Přidat komentář