Informace o souborech na disku ve formě grafu

Když jsem nedávno procházel nový web společnosti O&O Software, narazil jsem na nový nástroj nazvaný DiskStat. Stejně jako u většiny ostatních produktů této firmy jde o program určený k práci s diskem. Tentokrát se němečtí vývojáři zaměřili na získávání statistických údajů o datech na vašem disku.
reklama

O&O DiskStat

Program DiskStat je velmi jednoduchá aplikace, která zobrazuje diskový prostor obsazený vašimi soubory ve formě různých grafů. Poté, co označíte diskovou jednotku, spustíte analýzu, která během několika sekund až minut (záleží na počtu souborů na disku) získá statistické informace. Ty se následně promítnou do zobrazení na několika místech programu.

O&O DiskStat

Informace uvidíte jednak v části se stromovou strukturou, kde jsou zobrazeny malé proužky ukazující, kolik procent z celkového místa na disku která složka zabírá. Druhým místem, kde se informace projeví, je zobrazení hlavního grafu. Ten může mít několik podob, viz obrázky.

O&O DiskStat

K čemu je to vlastně dobré? Díky takovému zobrazení okamžitě uvidíte, která složka na vašem disku zabírá nejvíce místa a můžete díky tomu některá data smazat, vypálit na DVD a zálohovat mimo počítač. Na druhou stranu, cena 29,95 USD se mi zdá poněkud přemrštěná. Graf lze sice uložit do několika typů grafických souborů, statistiku lze uložit ve formě reportu, ale to vše se mi zdá za tuto cenu málo. Uvidíme, jak si tento program povede a zda se vyplatí výrobci připravit další verze.

Mimochodem, k něčemu podobnému lze využít i zdarma dostupný TreeSize Free.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

Myslím, že TreeSize Free je mnohem lepší volbou.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru