H2testw: otestujte spolehlivost USB flashdisku

Jak moc věříte svému USB flashdisku? Chcete-li si otestovat, nakolik spolehlivé je toto datové úložiště, vyzkoušejte jednoduchý freewarový prográmek s názvem H2testw. Celý test zabere maximálně pár minut.

Spolehlivost USB flashdisků je teoreticky větší, než u externích pevných disků, protože jejich úložný systém není postaven na mechanických součástkách. Na druhou stranu s narůstající kapacitou flashdisků je řada uživatelů často využívá jako pohotový prostředek pro zálohování dat.

Můžete svému flashdisku věřit? Nezkolabuje při zápisu dat nebo při jejich čtení? V případě zálohování by to bylo velmi nemilé. Nad něčím podobným se jistě zamysleli také autoři jednoduchého prográmku H2testw, který slouží k otestování spolehlivosti zápisu a čtení právě pro flashdisky.

Program H2testw si stáhněte odtud. Po spuštění v něm klepněte na volbu English - tedy pokud vám nevyhovuje výchozí německé prostředí programu. Tlačítkem Select Target potom vyberte jednotku USB flashdisku. Ponechejte otestování veškerého volného místa na zvoleném USB a klepněte na tlačítko Write + Verify.

H2testw - testování USB flashdisku

H2testw - testování USB flashdisku

H2testw nyní vyplní zvolené nebo celé dostupné volné místo na USB flashdisku testovacími daty. Během testu můžete mimo jiné sledovat také rychlost zápisu na flashdisk. Po skončení H2testw spustí verifikaci zapsaných dat, při ní zase sledujete rychlost čtení.

H2testw - test zápisu a čtení na USB flashdisk

H2testw - test zápisu a čtení na USB flashdisk

Po skončení testu uvidíte jednoduché hlášení o tom, zda vše proběhlo v pořádku, nebo zda došlo k nějaké chybě. Takovou drobnou nevýhodou je nutnost ručně smazat soubor *.h2w s testovacími daty.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru