Google nabízí kancelářskou aplikaci pro Windows, Linux a Solaris

Slyšeli jste o balíku aplikací, které nabízí Google pod označením Google Pack? Tato sada programů obsahuje prohlížeč zeměkoule Google Earth, nástrojovou lištu Google Toolbar for IE, bezpečnostní programy Norton Security Scan a Spyware Doctor, prohledávač Google Desktop, správce obrázků Picasa, webový prohlížeč Firefox s Google Toolbar, Google Photos Screensaver, prohlížeč PDF Adobe Reader, komunikační program a internetový telefon Google Talk, Skype a nejnověji také sadu kancelářských aplikací StarOffice.

Reklama

StarOffice je komerční implementace oblíbené open source kancelářské sady OpenOffice.org a podporuje formát Open Document (ODF). Slovy výrobce je to výkonná, finančně dostupná a komplexní sada kancelářských aplikací (textový editor, tabulkový procesor, prezentační aplikace, databáze, kreslicí program a aplikace pro publikování na webu), která funguje v operačních systémech Solaris, Windows a Linux. Je plně kompatibilní se sadou Microsoft Office, obsahuje zabudovaný nástroj pro export do formátu PDF a podporuje formáty ODF, XML, Flash a HTML. Sada StarOffice je založena na kódu aplikací OpenOffice.org a Sun Microsystems na ni poskytuje veškeré právní záruky a technickou podporu. V případě Google Packu bude StarOffice zdarma.

Sun dále oznámil, že do všech produktů StarOffice přidal funkčnost vyhledávání na webu, jež umožňuje vyhledávat informace na internetu přímo z kancelářských aplikací. Nová funkčnost je nyní obsažena v kopii dostupné na službě Google Pack.

Zdroj: Tisková zpráva Sun Microsystems

 

Reklama

Přidat komentář