Google Chrome s aktualizovanou prázdnou stránkou

Když ve webovém prohlížeči otevřete novou kartu, pak se většinou zobrazí prázdná plocha. Ne tak v Google Chrome. Ten vám nabízí seznam vašich oblíbených stránek ve formě náhledu. Nová verze tu přidává několik dalších vylepšení.

Minimalizace jde v Google Chrome ruku v ruce s praktičností. Namátkou jmenujme spojení adresního řádku s vyhledávacím políčkem, automaticky se ukrývající panel s oblíbenými weby, propojení historie a dalších informací do okna s webovou stránkou... Líbí se mi i obrázkový přehled webů, který vám nabídne rychlý přístup k vašim oblíbeným stránkám.

Až do nedávna bylo problémem těchto dlaždic zobrazených na nové kartě, že jste prakticky nemohli ovlivnit, co a na kterém pořadí se tu objeví. Jistě chodíte na nějaké webové stránky, které však nechcete nijak okatě prezentovat. Také byste třeba rádi dali přednost jiným webům a pořadí zde přeskládali.

S nejnovější verzí Google Chrome máte možnost. Všimněte se několika vylepšení:

Odstranění webů z nové karty

Jakmile najedete myší nad obrázek některé webové stránky umístěné na Nové kartě, objeví se v jeho horní části modrý proužek s tlačítkem/křížkem pro odstranění vybraného webu.

Přišpendlení

Kromě toho, že se po najetí myší nad obrázek objeví v panelu křížek pro odstranění webu z Nové karty Google Chrome, je zde i tlačítko Přišpendlit. Pokud jej stisknete, znamená to, že prohlížeč již tento web ze seznamu neodstraní, a to ani v případě, že se objeví nějaká jiná stránka, kterou navštěvujete častěji.

Změna pořadí

Další funkcí plovoucího panelu nad obrázkem webu je možnost přetažení. Web zde jednoduše uchopíte a přetáhnete na jinou pozici v seznamu. I to je velmi praktické.

Google Chrome 3

Google Chrome 3

Nedávné aktivity a další položky

Všimněte si, že pod seznamem nejčastěji navštěvovaných webů jsou další seznamy. Konkrétně jde o seznam nedávných aktivit, kde uvidíte například poslední zavřené stránky nebo nejnovější stažené soubory. Nejde o naprostou novinku, tohle se objevilo už v předchozích verzích prohlížeče.

Co je však úplně nové, to je blok Tips and Suggestions. Zatím je prázdný, do budoucna se tu zřejmě objeví tipy na zajímavé webové stránky, které budou odpovídat vaší historii navštívených webů.

Pokud jste ještě Google Chrome nevyzkoušeli, doporučuji to napravit. Určitě vás překvapí, jak snadno se s ním pracuje.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Dobrý den, co je to za verzi s aktualizovanou novou stránkou? Po aktualizaci ani po přeinstalaci se mi žádná inovace neobjeví. Stále mám stránku starou. Díky za radu.

návštěvník

Děkuji, už jsem aktualizoval :-)

návštěvník

Teď jen zjsitit jak tyhle hovadiny vyházet a získat zpět opravdu prázdnou stránku .. Ve FF stačilo v about:config zmenit newtab na blank .. ale v tom chromajzlovi jsem to zatím nenašel.. 

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru