Firefox 3 Gran Paradiso Alpha 4 ke stažení

Webového prohlížeče Firefox si uživatelé cení především pro snadnou možnost rozšíření o nejrůznější doplňkové funkce. Firefox spustíte ve stejné podobě ve Windows, Mac OS X i na Linuxu. Ve vývoji je momentálně třetí řada tohoto programu. Tak jako každý měsíc, byla nedávno uvolněna její „ochutnávka“ v podobě Firefox 3 Gran Paradiso Alpha 4. Jaké jsou novinky a jak vypadá?
reklama

Čtvrtá alfa přináší podporu javascriptových knihoven FUEL, které pomohou s tvorbou nových rozšiřujících modulů, viz FUEL Wiki. Několik dalších vylepšení se týká vzhledu Firefoxu 3 a jeho fungování v operačním systému Mac OS X. Dílčích změn se dočkalo vykreslovací jádro Gecko, nyní ve verzi 1.9.

Důrazně upozorňuji, že se zatím jedná o verzi sestavenou v rané fázi vývoje, viz přízvisko alpha. Instalaci této verze Firefoxu lze doporučit pouze skutečným nadšencům. Pominu-li, že alpha je dostupná pouze v angličtině, pak je tu problém se stabilitou programu. Zkolabuje například již během počátečního importu nastavení. Pokud i přesto chcete Firefox 3 vyzkoušet, přejděte na stránku s přímým odkazem pro stažení instalátoru prohlížeče.

Firefox 3 Gran Paradiso

Takto vypadá Firefox 3 v plné parádě. Vizuálně žádná změna oproti dvojce.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru