Firefox 3 Gran Paradiso Alpha 4 ke stažení

Webového prohlížeče Firefox si uživatelé cení především pro snadnou možnost rozšíření o nejrůznější doplňkové funkce. Firefox spustíte ve stejné podobě ve Windows, Mac OS X i na Linuxu. Ve vývoji je momentálně třetí řada tohoto programu. Tak jako každý měsíc, byla nedávno uvolněna její „ochutnávka“ v podobě Firefox 3 Gran Paradiso Alpha 4. Jaké jsou novinky a jak vypadá?

Čtvrtá alfa přináší podporu javascriptových knihoven FUEL, které pomohou s tvorbou nových rozšiřujících modulů, viz FUEL Wiki. Několik dalších vylepšení se týká vzhledu Firefoxu 3 a jeho fungování v operačním systému Mac OS X. Dílčích změn se dočkalo vykreslovací jádro Gecko, nyní ve verzi 1.9.

Důrazně upozorňuji, že se zatím jedná o verzi sestavenou v rané fázi vývoje, viz přízvisko alpha. Instalaci této verze Firefoxu lze doporučit pouze skutečným nadšencům. Pominu-li, že alpha je dostupná pouze v angličtině, pak je tu problém se stabilitou programu. Zkolabuje například již během počátečního importu nastavení. Pokud i přesto chcete Firefox 3 vyzkoušet, přejděte na stránku s přímým odkazem pro stažení instalátoru prohlížeče.

Firefox 3 Gran Paradiso

Takto vypadá Firefox 3 v plné parádě. Vizuálně žádná změna oproti dvojce.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru