Firefox 3 Gran Paradiso Alpha 4 ke stažení

Webového prohlížeče Firefox si uživatelé cení především pro snadnou možnost rozšíření o nejrůznější doplňkové funkce. Firefox spustíte ve stejné podobě ve Windows, Mac OS X i na Linuxu. Ve vývoji je momentálně třetí řada tohoto programu. Tak jako každý měsíc, byla nedávno uvolněna její „ochutnávka“ v podobě Firefox 3 Gran Paradiso Alpha 4. Jaké jsou novinky a jak vypadá?

Reklama

Čtvrtá alfa přináší podporu javascriptových knihoven FUEL, které pomohou s tvorbou nových rozšiřujících modulů, viz FUEL Wiki. Několik dalších vylepšení se týká vzhledu Firefoxu 3 a jeho fungování v operačním systému Mac OS X. Dílčích změn se dočkalo vykreslovací jádro Gecko, nyní ve verzi 1.9.

Důrazně upozorňuji, že se zatím jedná o verzi sestavenou v rané fázi vývoje, viz přízvisko alpha. Instalaci této verze Firefoxu lze doporučit pouze skutečným nadšencům. Pominu-li, že alpha je dostupná pouze v angličtině, pak je tu problém se stabilitou programu. Zkolabuje například již během počátečního importu nastavení. Pokud i přesto chcete Firefox 3 vyzkoušet, přejděte na stránku s přímým odkazem pro stažení instalátoru prohlížeče.

Firefox 3 Gran Paradiso

Takto vypadá Firefox 3 v plné parádě. Vizuálně žádná změna oproti dvojce.

Reklama

Přidat komentář