FCKeditor 2.4 a klávesa Enter

FCKeditor je oblíbený doplněk pro nahrazování běžných textových políček na webových stránkách za vizuální editor se širokými schopnostmi formátování, aplikace stylů, vkládání obrázků, čištění textu z Wordu, práci s odkazy, se šablonami, obsahuje správce pro nahrávání obrázků a souborů na server atd. Nová verze 2.4 konečně řeší problém, na jehož odstranění jsem se já osobně nemohl dočkat.

Reklama

FCKEditor 2.4 má totiž nastavitelný Enter Key Handler, což v praxi znamená, že si zvolíte, zda po stisknutí klávesy Enter vznikne v upravovaném textu odstavec (p), blok (div) nebo zalomení řádku (br). Navíc je toto chování konečně stejné ve všech prohlížečích. Nebude vás tak již trápit, že zatímco v IE vám po stisku Enteru vznikne odstavec, ve Firefoxu se vyrobí jen zalomení řádku.

Další novinkou je Keyboard Accelerator System umožňující v editoru definovat klávesové zkratky. Zlepšila se také podpora kaskádových stylů na stránce, do které je FCKeditor zabudován. Mimochodem, FCKeditor je kompatibilní s licencemi GPL, LGPL a MPL, což jej umožňuje využít v celé řadě projektů.

Pokud ještě váháte, zda FCKeditor implementovat na svůj web, vyzkoušejte si ukázku, kterou najdete přímo na jeho webu.

Reklama

Komentáře

Nehledejte lepší neření, neexistuje.
Je to naprosto geniální řešení.

Pokud budete pracovat s tabulkami, pak doporučuji FCKEDITOR používat ve Firefoxu. Práce je komfortnější a hlavně: Firefox Vám nespadne. IE má při četných úpravách tabulek sklony k padání, takže bacha na to ! :-)

Přidat komentář