FCKeditor 2.4 a klávesa Enter

FCKeditor je oblíbený doplněk pro nahrazování běžných textových políček na webových stránkách za vizuální editor se širokými schopnostmi formátování, aplikace stylů, vkládání obrázků, čištění textu z Wordu, práci s odkazy, se šablonami, obsahuje správce pro nahrávání obrázků a souborů na server atd. Nová verze 2.4 konečně řeší problém, na jehož odstranění jsem se já osobně nemohl dočkat.

FCKEditor 2.4 má totiž nastavitelný Enter Key Handler, což v praxi znamená, že si zvolíte, zda po stisknutí klávesy Enter vznikne v upravovaném textu odstavec (p), blok (div) nebo zalomení řádku (br). Navíc je toto chování konečně stejné ve všech prohlížečích. Nebude vás tak již trápit, že zatímco v IE vám po stisku Enteru vznikne odstavec, ve Firefoxu se vyrobí jen zalomení řádku.

Další novinkou je Keyboard Accelerator System umožňující v editoru definovat klávesové zkratky. Zlepšila se také podpora kaskádových stylů na stránce, do které je FCKeditor zabudován. Mimochodem, FCKeditor je kompatibilní s licencemi GPL, LGPL a MPL, což jej umožňuje využít v celé řadě projektů.

Pokud ještě váháte, zda FCKeditor implementovat na svůj web, vyzkoušejte si ukázku, kterou najdete přímo na jeho webu.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Nehledejte lepší neření, neexistuje.
Je to naprosto geniální řešení.

Pokud budete pracovat s tabulkami, pak doporučuji FCKEDITOR používat ve Firefoxu. Práce je komfortnější a hlavně: Firefox Vám nespadne. IE má při četných úpravách tabulek sklony k padání, takže bacha na to ! :-)

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru