ExtraHardware – jak vznikal nový web o hardwaru

Dnes byl spuštěn nový web věnovaný především hardwaru. Příznivci skutečné podstaty počítačů zde najdou vše, co s hardwarem souvisí, tedy od procesorů, přes grafické karty, diskové mechaniky, až třeba k počítačovým skříním a periferiím. Web ExtraHardware.cz běží na CMS systému Drupal. Zmiňuji to zde proto, že sestavení systému a modulů, úpravu šablony a dodělání různých doplňků jsem měl na starosti já. Grafika je dílem Pavla Junka.

Technická realizace webu

Jak jsem již zmínil výše, pro web byl vybrán redakční systém Drupal. Šablona byla vytvořena vlastní. Web www.extrahardware.cz je ukázkovým příkladem použití drupalovských modulů Views a CCK. Využívá také řadu dalších běžně dostupných doplňkových modulů – pro automatické publikování článků, pro tvorbu uživatelsky přívětivých čistých URL, pro vkládání obrázku ke článkům, k zobrazování obrázků a k řadě dalších činností.

Při realizaci bylo nutné z hlediska pohodlí správy přikročit k nestandardnímu vypisování drupalovských bloků do šablony grafického tématu. Administrace webu se tak velmi zjednodušuje. Specialitou webu je upoutávkový boxík na titulní straně. Využívá drupalovského modulu Views doplněného o JavaScript a úpravy v kódu PHP.

Jak se web ExtraHardware.cz při vývoji postupně měnil, můžete vidět na následujících obrázcích:

ExtraHardware.cz
 
Grafika v kaskádových stylech ještě zdaleka není dokončena...
 
ExtraHardware.cz
 
...v této fázi již zbývají hlavně drobné úpravy webu směřující...
 
ExtraHardware.cz
 
...k jeho finální podobě.

Jestliže vás web zaujal a máte zájem o bližší informace o tvorbě webových stránek poháněných univerzálním redakčním systémem Drupal, nebojte se mi napsat na e-mailovou adresu nebo mě kontaktovat telefonicky.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

hmm zajímavé, sice tam zatím moc článků není, ale vypadá to zajímavě.
Nicméně, všiml jsem si že tam je několik článků z nějakého časopisu ExtraPC a přitom jako autořy tam vidím i nějaká jména z Computeru (respektive Computer Pressu), to mi nějak nejde do hlavy, copak není ExtraPC konkurencí Computeru?
Mám v tom asi trochu zmatek :D

návštěvník

Když se podíváte, kdo teď pracuje v Extra Publishing a když se podíváte do tiráže dva nebo tři roky starého Computeru, bude vám vše jasné :-).

šfr ExtraHardware.cz | ex-šfr Computeru

PS: Články samozřejmě budou, teprve se rozjíždíme, chtěli bychom se postupně dostat na pravidelný denní obsah v podobě většího článku a vícero novinek. Pro účely startu jsem si vypůjčil pár vhodných článků od kolegů z Extra PC.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru