ExtraHardware – jak vznikal nový web o hardwaru

Dnes byl spuštěn nový web věnovaný především hardwaru. Příznivci skutečné podstaty počítačů zde najdou vše, co s hardwarem souvisí, tedy od procesorů, přes grafické karty, diskové mechaniky, až třeba k počítačovým skříním a periferiím. Web ExtraHardware.cz běží na CMS systému Drupal. Zmiňuji to zde proto, že sestavení systému a modulů, úpravu šablony a dodělání různých doplňků jsem měl na starosti já. Grafika je dílem Pavla Junka.

Reklama

Technická realizace webu

Jak jsem již zmínil výše, pro web byl vybrán redakční systém Drupal. Šablona byla vytvořena vlastní. Web www.extrahardware.cz je ukázkovým příkladem použití drupalovských modulů Views a CCK. Využívá také řadu dalších běžně dostupných doplňkových modulů – pro automatické publikování článků, pro tvorbu uživatelsky přívětivých čistých URL, pro vkládání obrázku ke článkům, k zobrazování obrázků a k řadě dalších činností.

Při realizaci bylo nutné z hlediska pohodlí správy přikročit k nestandardnímu vypisování drupalovských bloků do šablony grafického tématu. Administrace webu se tak velmi zjednodušuje. Specialitou webu je upoutávkový boxík na titulní straně. Využívá drupalovského modulu Views doplněného o JavaScript a úpravy v kódu PHP.

Jak se web ExtraHardware.cz při vývoji postupně měnil, můžete vidět na následujících obrázcích:

ExtraHardware.cz
 
Grafika v kaskádových stylech ještě zdaleka není dokončena…
 
ExtraHardware.cz
 
…v této fázi již zbývají hlavně drobné úpravy webu směřující…
 
ExtraHardware.cz
 
…k jeho finální podobě.

Jestliže vás web zaujal a máte zájem o bližší informace o tvorbě webových stránek poháněných univerzálním redakčním systémem Drupal, nebojte se mi napsat na e-mailovou adresu nebo mě kontaktovat telefonicky.

Reklama

Komentáře

hmm zajímavé, sice tam zatím moc článků není, ale vypadá to zajímavě.
Nicméně, všiml jsem si že tam je několik článků z nějakého časopisu ExtraPC a přitom jako autořy tam vidím i nějaká jména z Computeru (respektive Computer Pressu), to mi nějak nejde do hlavy, copak není ExtraPC konkurencí Computeru?
Mám v tom asi trochu zmatek :D

Když se podíváte, kdo teď pracuje v Extra Publishing a když se podíváte do tiráže dva nebo tři roky starého Computeru, bude vám vše jasné :-).

šfr ExtraHardware.cz | ex-šfr Computeru

PS: Články samozřejmě budou, teprve se rozjíždíme, chtěli bychom se postupně dostat na pravidelný denní obsah v podobě většího článku a vícero novinek. Pro účely startu jsem si vypůjčil pár vhodných článků od kolegů z Extra PC.

Přidat komentář