Drupal a komfortní hledání podle názvu uzlů (videonávod)

Drupal s modulem Views nabízí vystavené filtry, které umožňují filtrovat obsah uživatelem. Jenže zatímco pro políčka s volbami a kategoriemi nabízí filtr rozbalovací nabídku, neumí v ní zobrazit například všechny nadpisy uzlů. Ukážeme si, že s pomocí dvou doplňkových modulů lze toto komfortně vyřešit tak, aby uživatel měl maximální pohodlí.

Reklama

V následujícím videonávodu se můžete podívat, jak pomocí modulu Views a vystavených filtrů sestavit stránku s výběrem záznamů z katalogu. Vše je ukázáno na webu o letadlech, kde jednotlivé obsahové uzly tvoří záznamy do katalogu.

Ve videu vás nejprve naučím sestavit v Drupalu pomocí Views novou stránku, zařadit ji do menu a umožnit uživateli určit, který záznam z katalogu letadel si na ní zobrazí. Stránku vylepšíme o AJAXové načítání a následně nasadíme do vyhledávacího políčka automaticky dokončovanou nápovědu.

Poté se pustíme do trochu složitějšího řešení, kdy místo textového a případně napovídacího políčka budeme mít rozbalovací nabídku.

Drupal a Views Reference Filter

Moduly zmíněné ve videu, kromě základu v podobě Drupalu 7 a Views, jsou tyto:

Nyní již samotný videonávod pro Drupal:

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Dobrý den, díky za pěkný návod. Narazil jsem však na jeden zádrhel a nevím, jak z něho ven.

Vytvořil jsem si pro první typ obsahu view A a k němu reference filter AA. Přesně stejně jsem vytvořil k druhému typu obsahu view B a reference filter BB. V prvním view A se mi to normálně zobrazí pomocí modulu Chosen, v druhém však nikoliv. Když však zvolím ve view B reference filter AA, tak se mi to zobrazí pomocí Chosen, akorát s typem obsahu, který je view A. Zkoušel jsem to nastavení procházet několikrát a mám to úplně stejně (tedy doufám), jako ve vašem návodu.

Jediné co by mi asi pomohlo, že by byl jeden univerzální reference filter pro všechny typu obsahu, ale to se mi nezdá moc user-friendly. Máte nějakou radu, co by mohlo být špatně?

Zdravím. Ta věta "v druhém však nikoliv" znamená, že se Vám to zobrazí špatně, nebo je to správně a problém je jenom v chybějícím Chosen?

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Ano, chybí pouze chosen

Tak to bych si tipnul, že je jeho nastavením. On se normálně neobjevuje vždy, ale až od určitého počtu položek. Doporučuji to zkontrolovat, případně jej natvrdo vnutit všude - stačí zapnout příslušnou volbu v nastavení.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Díky moc :) Základní věc mi nějak nedošla...

Přidat komentář