Drupal: jak na klikací obrázkové pole propojené s odkazem

Potřebujete vkládat v Drupalu obrázkové políčko odkazující na libovolnou adresu uvnitř i mimo web? U projektu, který momentálně stavím, jsem řešil něco podobného. Je více cest, já nakonec sáhl po docela šikovném modulu.

Různé komponenty se na webech poměrně často opakují. Tak třeba pás s logy spolupracujících firem. Nebo náhledy certifikátů proklikávací na stránky certifikační autority. Tyto a podobné scénáře jsem na webech řešil mnohokrát. V Drupalu se nabízí hned několik cest, jak dospět k řešení. V minulosti jsem je různě střídal:

  • Vložit obrázky v editovatelném poli, ať už ve stránce nebo v bloku
  • Vytvořit si políčko pro zadání obrázku a odkazu, a to vždy spolu. Toho dosáhnete s využitím Field Collection v Drupalu 7 nebo Paragraphs v Drupalu 8. Pak ale musíte vyřešit, aby se obrázek zobrazil uvnitř odkazu, takže JavaScriptem, ve Views nebo úpravou šablony políčka.
  • Naskládáním několika bloků obsahujících vždy jedno logo s odkazem do jednoho regionu. Proč jeden blok pro každé logo? Protože se to uživatelům lépe edituje.

Ale u posledního projektu jsem si říkal, že by to chtělo něco sofistikovanějšího a rychlejšího. Nechtělo se mi zase předělávat Twigové šablony od Paragraphu, abych dosáhl umístění obrázku dovnitř odkazu.

A tak jsem v projektu s Drupalem 8 použil následující postup:

Jistě najdete v Drupalu pro modul Linked Field i další využití. Nevytváří klikací jenom obrázek, ale prakticky jakékoli jiné políčko, resp. jeho hodnotu, obsah. Navíc se nemusí proklikávat jenom do nějakého odkazu definovaného v jiném poli, ale jako cíl nastavíte libovolnou hodnotu definovanou svým řetězcem nebo za pomoci tokenů.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru