Drupal 8 spatří světlo světa v srpnu 2013

Dries Buytaert zveřejnil na svém blogu krátkou zprávičku o vývoji Drupalu 8 a o třech milnících, které se tohoto vývoje týkají. Nejdůležitější informace je, že finální verze Drupalu 8 bude představena na DrupalCon Europe 2013, a to v srpnu 2013.

V tuto chvíli je tak Drupal 8 vzdálen asi rok a půl. Driesův článek hovoří též o dalších dvou milnících, které budou předcházet uvolnění finálního Drupal 8. Letos, 1. prosince 2012 dojde k tzv. „feature freeze", tedy k uzavření všech nových funkcí, které bude Drupal 8 obsahovat. Vývoj se pak zaměří na pročištění API a kódu uživatelského prostředí.

únoru 2013 dojde rovněž ke zmražení kódu (code freeze). Od té chvíle už by nemělo docházet ke změnám v API, ale budou jen probíhat testy a opravy případných chyb. V srpnu 2013 bude Drupal 8 uvolněn na veřejnost.

Dries dále zmiňuje několik dalších zajímavých čísel. Zatímco u Drupalu 7 bylo na odhalování chyb 18 měsíců, u Drupalu 8 se v tomto případě počítá jen s půlročním prostorem. Počty chyb a problémů můžete sledovat na této stránce.

Mimochodem, troufnete si odhadnout, kolik je po celém světě instalací Drupalu 7? Čísla vycházející z instalací, které mají zapnuto sledování aktualizací, říkají, že Drupal 7 je na více než 300 000 webech, což představuje asi polovinu všech hlásících se webů s Drupalem.

Další informace okolo Drupalu 8 můžete sledovat na stránce iniciativy pro Drupal 8.

Zdroj: buytaert.net

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru