Drupal 8 spatří světlo světa v srpnu 2013

Dries Buytaert zveřejnil na svém blogu krátkou zprávičku o vývoji Drupalu 8 a o třech milnících, které se tohoto vývoje týkají. Nejdůležitější informace je, že finální verze Drupalu 8 bude představena na DrupalCon Europe 2013, a to v srpnu 2013.

Reklama

V tuto chvíli je tak Drupal 8 vzdálen asi rok a půl. Driesův článek hovoří též o dalších dvou milnících, které budou předcházet uvolnění finálního Drupal 8. Letos, 1. prosince 2012 dojde k tzv. „feature freeze", tedy k uzavření všech nových funkcí, které bude Drupal 8 obsahovat. Vývoj se pak zaměří na pročištění API a kódu uživatelského prostředí.

únoru 2013 dojde rovněž ke zmražení kódu (code freeze). Od té chvíle už by nemělo docházet ke změnám v API, ale budou jen probíhat testy a opravy případných chyb. V srpnu 2013 bude Drupal 8 uvolněn na veřejnost.

Dries dále zmiňuje několik dalších zajímavých čísel. Zatímco u Drupalu 7 bylo na odhalování chyb 18 měsíců, u Drupalu 8 se v tomto případě počítá jen s půlročním prostorem. Počty chyb a problémů můžete sledovat na této stránce.

Mimochodem, troufnete si odhadnout, kolik je po celém světě instalací Drupalu 7? Čísla vycházející z instalací, které mají zapnuto sledování aktualizací, říkají, že Drupal 7 je na více než 300 000 webech, což představuje asi polovinu všech hlásících se webů s Drupalem.

Další informace okolo Drupalu 8 můžete sledovat na stránce iniciativy pro Drupal 8.

Zdroj: buytaert.net

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář