Drupal 6 vydán

Pro všechny příznivce redakčního systému přišla dnes v noci dobrá zpráva. Drupal 6 byl vydán ve finální verzi. Po zhruba ročním vývoji tak můžete začít uvažovat o přechodu na novou verzi. Změny nejsou nijak revoluční, spíše jde o vyladění a přidávání drobných funkčních vylepšení v administraci.
reklama

Vylepšení jsou to opravdu užitečná. Drupal 6 je v porovnání s pětkou mnohem přívětivější ke svým správcům. Záměrně nepíšu k uživatelům - komfort pro čtenáře webu poháněného Drupalem je spíše záležitostí implementace Drupalu a designu. Z novinek, které Drupal 6 obsahuje, mě zaujaly tyto:

  • Kešování bloků a JavaScriptů
  • Ajaxové pomůcky v administraci - například rychlý přesun pořadí pomocí myši, namísto určování váhy
  • Automatické hlídání aktualizací a upozornění e-mailem
  • Vestavěná možnost pro překlad obsahu a tvorbu vícejazyčných webů
  • Přepracovaný instalátor
  • Jednodušší tvorba šablon
  • Akce

Podrobné informace o nové verzi Drupalu si můžete přečíst buď v oficiálním oznámení nebo na webu české drupalovské komunity v článku Drupal 6: Evoluce hezky a česky. Tam také najdete seznam překladatelů, díky kterým je možno používat novou verzi Drupalu 6 kompletně v češtině.

Další informace o redakčním systému Drupal najdete i zde na Maxiorlovi pod následujícím odkazem: Drupal.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

No hurá, ale opravdu hurá? Samozřejmě nová verze je vítaná, ale přejít na ni? Teď? Hned? Proč? Je na ni zatím málo modulů a doplňků!

Profile picture for user Jan Polzer

No samozřejmě přechod je podmíněn tím, jaké moduly ten který web používá. Takže třeba i kdybych chtěl Maxiorla přemigrovat na Drupal 6, nemůžu - chybí Views, CCK a spousta dalších.

Ale třeba Photo HowTo nebo Backup HowTo mi na Drupalu 6 běží již od RC verzí. Jak se ale můžete kouknout, taky tam zatím články nejsou nijak členěny - jde jen o výpis a použití kategorií.

návštěvník

Na 6tku čekala většina lidí jak na svatou krávu :-) Škoda, že ne všechny modulu budou hnedka fungovat. I kvůli té bezpečnosti je lepší chviličku vydržet.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru