Drupal 5 obsahuje kritické chyby!

Právě byly vydány dvě bezpečnostní informace týkající se kritické zranitelnosti redakčního systému Drupal. Zranitelná je jak pátá řada Drupalu, tak verze 4.7. První bezpečnostní upozornění sice bylo vydáno pouze pro Drupal 5.x, další zpráva se však týká již obou aktuálně používaných vývojových větví Drupalu.

Pozor na ztrátu komentářů a revizí

První chyba ve Forms API umožňuje útočníkovi smazat komentáře, revize obsahu a vypnout některá menu. Předpokladem je, že k tomu zneužijí uživatele s dostatečným oprávněním, který je momentálně k systému přihlášen a nebožák nic netuší. Tato chyba se týká pouze řady Drupal 5.x, verze 4.7.x nejsou postiženy.

Spouštění kódu

Druhý problém spočívá v XSS. Obsah některých proměnných není v Drupalovi dostatečně ošetřen, takže potenciální útočník může při přidělených právech k administraci typů obsahu injektovat a spouštět HTML kód a libovolné skripty na vašem webu.

Odkazy ke stažení oprav

Vzhledem k tomu, že jde o kritické chyby, je vhodné co nejrychleji provést aktualizaci vašich webů s Drupalem. Nemůžete-li ihned svůj web aktualizovat, doporučuje se použití zveřejněných patchů.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru