Drupal 5 je venku

Publikační systém Drupal se dočkal páté, novinkami prošpikované verze. Vývoj trval osm měsíců a změna hlavního čísla verze ještě déle, neboť Drupal 4 byl uvolněn v roce 2002. Stovky vývojářů pracovali na doplnění více jak tisícovky úprav. Změn se dočkala administrační část, přibyly nové funkce pro práci s obsahem, webový instalátor, vylepšeno bylo také API, atd. Vývojáře bude zajímat vestavěná podpora jQuery JavaScript library, která mimo jiné umožňuje snadné použití AJAXu.

Na oficiálním webu Drupalu najdete kompletní seznam změn v oficiální zprávě o uvolnění Drupalu. Nezapomeňte si prohlédnout nové videocasty s Drupalem 5. Před instalací pětky na již běžícící systémy nezapomeňte updatovat na verzi 4.7.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru