Drupal 5 je venku

Publikační systém Drupal se dočkal páté, novinkami prošpikované verze. Vývoj trval osm měsíců a změna hlavního čísla verze ještě déle, neboť Drupal 4 byl uvolněn v roce 2002. Stovky vývojářů pracovali na doplnění více jak tisícovky úprav. Změn se dočkala administrační část, přibyly nové funkce pro práci s obsahem, webový instalátor, vylepšeno bylo také API, atd. Vývojáře bude zajímat vestavěná podpora jQuery JavaScript library, která mimo jiné umožňuje snadné použití AJAXu.
reklama

Na oficiálním webu Drupalu najdete kompletní seznam změn v oficiální zprávě o uvolnění Drupalu. Nezapomeňte si prohlédnout nové videocasty s Drupalem 5. Před instalací pětky na již běžícící systémy nezapomeňte updatovat na verzi 4.7.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru