Drupal 4.7.3 a 4.6.9 k dispozici

Včera, tedy 2. srpna 2006, byly vydány další opravné verze redakčního systému Drupal. Jak se můžete dočíst na hlavním webu Drupalu (www.drupal.org), jde o opravy týkající se několika problémů nahlášených zachytávačem bugů a o opravu jedné bezpečnostní chyby.

Zmíněnou bezpečnostní chybou je XSS zranitelnost v drupalovském jádře, konkrétně v modulu user. Podobný problém nedáno řešila také oprava modulu webform, který však není součástí jádra systému, a proto byla oprava k dispozici pouze ve formě aktualizace modulu webform. Aktuální zranitelnost v modulu user je označena jaké méně kritická, přesto doporučuji aktualizovat.

Opravy

Pozor na změny v API motivů vzhledu

Po aktualizaci na Drupal 4.7.3 důkladně zkontrolujte vzhled a funkčnost svého webu. Došlo totiž k aktualizaci API pro témata vzhledu a mohou nastat problémy s CSS styly a JavaScriptem, který využívá ID některých prvků na webové stránce.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru