Drupal 4.7.3 a 4.6.9 k dispozici

Včera, tedy 2. srpna 2006, byly vydány další opravné verze redakčního systému Drupal. Jak se můžete dočíst na hlavním webu Drupalu (www.drupal.org), jde o opravy týkající se několika problémů nahlášených zachytávačem bugů a o opravu jedné bezpečnostní chyby.
reklama

Zmíněnou bezpečnostní chybou je XSS zranitelnost v drupalovském jádře, konkrétně v modulu user. Podobný problém nedáno řešila také oprava modulu webform, který však není součástí jádra systému, a proto byla oprava k dispozici pouze ve formě aktualizace modulu webform. Aktuální zranitelnost v modulu user je označena jaké méně kritická, přesto doporučuji aktualizovat.

Opravy

Pozor na změny v API motivů vzhledu

Po aktualizaci na Drupal 4.7.3 důkladně zkontrolujte vzhled a funkčnost svého webu. Došlo totiž k aktualizaci API pro témata vzhledu a mohou nastat problémy s CSS styly a JavaScriptem, který využívá ID některých prvků na webové stránce.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru