Domény, které jsou in

Registrátoři domén se předhánějí v tom, kdo svým zákazníkům nabídne výhodnější nabídku. Máme tu různé akce se softwarem k doméně zadarmo, nabídku seznamu uvolňovaných domén či nejnověji možnost registrace domén, které jsou skutečně in. IN doslova i do písmene.

O nabídce domén .in informuje tisková zpráva společnosti Explorer. K její nabídce registrace exotických domén jako třeba .as (Americká Samoa), .to (Kr. Tonga), .cc (Kokosové ostrovy) a .tv (Tuvalu) přibyla nová nabídka indických domén (.in). Tato atraktivní koncovka vám při troše představivosti může nabídnout ve spojení s dalším slovem opravdu zajímavé domény. Na druhou stranu počítejte s tím, že si této skutečnosti všimla spousta dalších lidí z celého světa, takže ty nejatraktivnější domény jsou již rozebrány. Na druhou stranu, představivosti se meze nekladou.

Přikládám původní tiskovou zprávu společnosti Explorer, která o registraci indických domén informuje. Počítejte s tím, že dvojsmyslné názvy domén jsou většinou několikanásobně dražší než „obyčejné domény“.com.

EXPLORER nabízí domény, které jsou .IN

EXPLORER umožňuje registrovat další atraktivní doménu nejvyššího řádu. Jedná se o .IN - národní doménu Indie. První doménová koncovka, která je neustále „in“. 

PRAHA, 28. července 2007 – Rozšířováním nabídky registrace zahraničních a exotických doménových “koncovek” dává EXPLORER šanci těm, kteří expandují do zahraničí nebo hledají zajímavou alternativu k doméně .CZ. 

Správcem domény .IN je INRegistry, založena indickou vládní organizací NIXI na podporu rozvoje internetových služeb v zemi. Do roku 2005 byla pravidla pro registraci domén .IN natolik striktní, že za více než deset let existence bylo registrováno pouhých 6,5 tisíce doménových jmen. V únoru 2005 došlo k obnovenému zavedení domény a výraznému uvolnění pravidel pro zájemce z celého světa. Výsledkem byla registrace více než 200 tisíc jmen pod doménou nejvyššího řadu .IN na počátku roku 2006. Aktuálně je registrovaných domén přes 250 tisíc.

Domény, které jsou „in“

Anglický výraz „in“ v přeneseném významu znamená jít s dobou nebo být moderní, což  výrazně přispělo k posílení zájmu o registrace domén .IN v anglicky mluvících zemích. Zaregistrovány a využívány jsou například domény www.djs.in , www.outside.in nebo www.einste.in. Kombinace českých slov je využita v doménách  www.jsem.in nebo www.budte.in. 

Doménu .IN je možné registrovat na 1 – 5 let za roční poplatek ve výši 790,- Kč. Přestože je doména velmi populární hlavně pro anglicky mluvící uživatele, narozdíl od ostatních koncovek je dosud mnoho atraktivních názvů volných. Každý tak může využít šanci získat doménu, která je za každé situace „in“. 

Více informací naleznete na www.explorer.cz/domeny  

V případě zájmu o další informace nebo zodpovězení Vašich dotazů prosím kontaktujte:

Jan Hájek
Explorer, a.s.
(+420) 241 734 615
hajek@explorer.cz

O společnosti Explorer, a.s.

Vizí společnosti je umožnit firmám a podnikatelům plně využít jejich potenciál v online světě. Společnost Explorer poskytuje profesionální hostingové služby a zajišťuje registraci a správu domén. Služeb Exploreru využívají vydavatelství Sanoma Magazines a Axel Springer, společnosti Henkel ČR, OCÉ ČR nebo pan prezident Václav Klaus. Explorer je členem sdružení CZ.NIC, akreditovaným registrátorem domén .EU a certifikovaným partnerem společnosti Microsoft.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

nechapu nejak proc se nekteri registratori ( Explorer, Regzone ) tak zapalili do tehle koncovek, kdyz uz jsou na ceskem trhu hodne dlouho nabizeny jinde ( domena.cz, forpsi ). Notabene, radeji neresim ani jejich ceny, pac trebas u nas ji prodavame za 450,- bez dane.

návštěvník

To ale trochu pozde, ne ? :) Notabene, tou cenou konkurenceschopny moc nejsou :)

návštěvník

Ahoj a co domeny TRAVEL vhodne pro cestovky? Jako třeba tato www.lastmoment.travel nebo tato www.last-moment.travel.

Profile picture for user Jan Polzer

A co jako? Snažíš se tu dělat bezplatnou reklamu svému webu, který je založen převážně na AdSense a affiliate programech?

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru