Dekorace obrázků snadno a rychle

Máte webové stránky, na které pravidelně umisťujete obrázky? Grafika je příjemným zpestřením textu a nutným doplňkem v případě, že píšete například nějaký návod. Každý z bloggerů má svou vlastní představu o tom, jak by obrázek měl vypadat. Někdo jej jenom narychlo ořízne, jiný si pohraje pečlivěji, třetí zase snímá screenshoty pomocí Windows Clippings. Představím vám program pro různé dekorace screenshotů i běžných fotografií. Využijete ho nejenom při tvorbě blogu.

Tím programem je jednoduchá pomůcka s výmluvným názvem Decoration. Je napsána v Javě a vyžaduje tedy instalaci odpovídajících knihoven. Decoration můžete stáhnout do počítače, lze jej však používat také online.

Podobné pomůcky mají jednu výhodu. Dělají totiž jednu konkrétní věc, kterou perfektně zvládají a nezatěžují uživatele nabídkou dalších, v tu chvíli zbytečných funkcí. Takové dávkové doplnění rámečků nebo stínů jde sice perfektně udělat i ve Photoshopu, v řadě případů je to však jako jít s kanónem na vrabce.

Dekorace s Decoration

Lhostejno, zda program spustíte přímo ve webovém prohlížeči nebo zda si jej nejprve stáhnete do počítače, musíte jako první načíst obrázek, který chcete dále upravovat. Decoration podporuje načítání obrázků z počítače, webu, nebo ze služby Flickr. Obrázků můžete samozřejmě přidat několik do fronty a zvolené dekorace na ně pak aplikovat hromadně.

Decoration
 
Online verze dekoračního programu Decoration

Pomocí tlačítka pro přidání dekorace si zobrazíte nabídku s rámečky, textovými efekty, průhledností, stínováním, zrcadlením, změnou osvětlení, deformacemi, změnou velikosti, rozmazáním, texturami nebo vytlačováním. Efekty můžete řadit za sebe a docílit tak zajímavých kombinací.

V průběhu přípravy efektů můžete sledovat na vzorovém nebo na aktuálně vybraném obrázku, jak se změní jeho vzhled po aplikaci připravených dekorací. Kliknutím na tlačítko Start spustíte připravenou dávku efektů a výsledné obrázky budou nakopírovány do vámi zvolené složky.

Decoration
 
Ukázka některých dekorací

Na upload se nečeká

Vzhledem k tomu, že jde o javovou aplikaci, která běží sice v prohlížeči, ale na straně uživatele, nemusíte se bát zdlouhavého načítání obrázků a jejich odesílání někam na server. Stejně tak se nemusíte bát případného přepsání již existujících souborů. Stačí zkontrolovat nastavení, ve kterém se kromě této volby určuje také síla komprese vytvořených obrázků.

Decoration je jednoduchý prográmek, který možná nezaujme každého, ale své místo si určitě mezi bloggery najde. Nemáte-li po ruce nějakého správce obrázků s připravenou dávkovou operací, je Decoration velmi dobrá náhrada. Samozřejmě i dekorace připravené v dávkovém režimu Decoration lze ukládat a později znovu používat bez opakovaného nastavování.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru