CZECHIA.COM vám ransomware do e-mailu nedoručí

Braňte se největším hrozbám dnešních dnů ransomware a spear phishing efektivně. CZECHIA.COM nyní rozšiřuje funkci u svých e-mailů o automatickou detekci a odmítání malware. O co se jedná?

ransomware

Ransomware – malware, který vás donutí zaplatit výkupné

Doba neškodných virů je pryč. Dnes vydírají. Ransomware vám zašifruje počítač tak, že buď bude zcela nepoužitelný, nebo vám zablokuje jeho důležité části. Třeba dokumenty MS Office. Klíč k odšifrování poskytne pouze za určitou částku a mohou to být i tisíce dolarů. A nenaděláte s tím vůbec nic. Lidé si často myslí, že je ochrání antivir. Mylně.

Útočníci totiž využívají tzv. Zero day zranitelnosti, kdy k provedení útoku zneužívají dosud výrobci neznámé nebo neopravené díry v operačním systému či programech. Ty jsou zranitelné do té doby, než je výrobce opraví (a to někdy trvá i roky).

Se stejnou myšlenkou šíří útočníci malware cílenými útoky a podvrženými přílohami e-mailů. Těmto cíleným útokům říká Spear phishing. Jejich cílem je nakažení co největšího počtu uživatelů novým malwarem, který ještě antiviry neznají a proti kterým je nedokáží chránit. Než tvůrce antiviru vydá aktualizaci a naučí ho hrozbu rozpoznat, tak se phishingovou vlnou nakazí mnoho počítačů.

Hackeři se zaměřují na zaměstnance firem, na které phishing cílí na základě o firmě zjištěných informací. Je snadné například zjistit, jakou firma používá banku. Těchto útoků neustále přibývá. V roce 2015 se jejich počet zvýšil o celých 55 %.  Často se snaží napodobit běžné zaslání faktury od partnera, exekuční výzvy či komunikaci s úřady. Obsahují bezpečně vypadající přílohu, která spustí nebezpečný skript. A zde jsme využili příležitost ochránit naše zákazníky.

E-maily na CZECHIA.COM malware odmítají a nedoručují

Ve spolupráci se ZONER AntiVirus nyní detekujeme nebezpečné útoky prostřednictvím e-mailů s přílohami, které se maskují jako neškodné soubory. Typicky se jedná o zkomprimované škodlivé skripty a některé další typy malware. Tyto e-maily nyní zcela odmítáme a nedoručujeme do poštovních schránek zákazníků. Díky tomu vás dokážeme opravdu ochránit před napadením vašeho operačního systému.

Zoner AntiVirus doplněn o technologii rozšířené ochrany MXsec dosahuje výborných výsledků, kde v klíčové ZeroDay ochraně je výrazně před jinými antivirovými řešeními a dosahuje účinnosti ochrany blížící se 100 %. Porovnali jsme tři komerčně nejvýznamnější programy, u kterých se účinnost ochrany pohybovala kolem 80 %.

Vaše bezpečná elektronická komunikace je naše priorita

Plně podporujeme šifrovanou komunikaci poštovních serverů. Pokud poštovní server na druhé straně šifrování podporuje také, bude vaše elektronická komunikace zabezpečena při přenosu mezi servery.

Snažíme se vás chránit před spamem, který by mohl zneužít vaši doménu, pomocí dvou nezbytných funkcí. Jedná se o SPF, která umožňuje určit, které počítače mohou z domény poštu odesílat. Díky tomu za vás e-mail neodešle někdo ze serveru ze zahraničí. Druhou stejně důležitou službou je DKIM. Ta potvrzuje, že e-mail byl odeslán opravdu z domény, kterou odesílatel zadal. Kombinace služeb SPF a DKIM prakticky znemožňují požívat e-mail za cizí doménu.

Chraňte se před pokročilými metodami útoků. Dejte přednost profesionálnímu webhostingu od CZECHIA.COM, který v ceně obsahuje i kompletní zabezpečený balíček pro vaše e-mailové adresy na vlastních doménách.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Zoner

Placená inzerce společnosti ZONER software, a.s.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru