CSS Mixer: zmenšete styly a zrychlete jejich načítání

Pokud webová stránka obsahuje větší množství CSS souborů, může být její načtení do prohlížeče mírně zpožděno. Současná rychlost internetových připojení je taková, že nejde o velký problém, přesto můžete vyzkoušet nástroj, který vaše CSS soubory zmenší.

Soubory s kaskádovými styly jsou dnes součástí v podstatě každé webové stránky. Život webdesignera si bez kaskádových stylů prakticky nedovedeme představit. Některé weby si vystačí s jedním souborem obsahujícím základní definice pravidel vzhledu, jiné využívají rozsáhlejší soubor pravidel, další zase hned několik souborů CSS.

Čím více souborů musí prohlížet pro zobrazení webové stránky načíst, tím je to pro rychlost jejího zobrazení horší. Pokročilé redakční systémy, jako je například Drupal, nabízejí automatické spojení všech připojených kaskádových stylů do jednoho souboru a jeho následné zhuštění odstraněním prázdného místa. Jak toho docílit v případě tvorby jednoduchého webu spoléhajícího jen na sadu HTML souborů, případně několik jednoduchých PHP skriptů?

CSS Mixer zmenší vaše styly

Jednoduchý prográmek CSS Mixer vám se spojením kaskádových stylů do jednoho souboru a jeho následným zmenšením pomůže. Nejprve si všechny soubory CSS nakopírujte do jedné složky. Poté ji vyberte po stisku tlačítka Open folder. Seznam nalezených CSS souborů se následně zobrazí v programu.

Klepněte na tlačítko Combine, kterým spojíte všechny označené soubory CSS do jediného. Výsledek si můžete prohlédnout v panelu vpravo.

CSS Mixer

CSS Mixer

Následně klepněte na tlačítko Minimize, kterým všechny styly zhustíte do podoby, ve které bude minimum prázdného místa. Žádné prázdné řádky, žádné mezery.

CSS Mixer

CSS Mixer

Tlačítkem Save as upravený soubor s kaskádovými styly uložíte.

CSS Mixer je jednoduchá pomůcka, která nevyžaduje instalaci a je zdarma. Ke kompresi kaskádových stylů využívá Yahoo! UI Library: YUI Compressor for .Net. Program můžete stahovat z webových stránek cssmixer.codeplex.com.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru