Comment goodness – vylepšete si zobrazení komentářů v Drupalu

Drupal 7 má v porovnání se šestkou poněkud menší možnosti, co se týče zobrazení komentářů pod články. Neumí nastavit směr jejich řazení a také napevno daný počet komentářů na stránku bývá limitující. Naštěstí to lze řešit s využitím modulu Comment goodness.

Na téma vylepšování komentářů v Drupalu by se toho dalo napsat zhruba stejně, jako na nekonečné téma Drupal a obrázky. Tedy kvanta. Pro tento článek jsem se rozhodl zaměřit jen na jednoduché úpravy základního zobrazení proudu komentářů pod článkem.

Pokud si ještě pamatujete na Drupal 6, tak ten nabízel možnost určit si, v jakém pořadí se komentáře pod článkem zobrazí. Zda budou nejnovější na začátku nebo na konci. Z nepochopitelného a mě neznámého důvodu tohle Drupal 7 neumí. Naštěstí to lze elegantně řešit doplňkovým modulem Comment goodness, který přidává i další zajímavá nastavení.

Poznámka: hardcore vývojáři by si zřejmě poradili třeba na úrovni kódování šablony pro detail uzlu, ale tím se tu nebudeme zaobírat. Navíc cokoli, co si uživatel může později v administraci sám změnit bez nutnosti kódování, se počítá.

Comment goodness a vylepšené nastavení komentářů v Drupalu

Modul Comment goodness klasicky nainstalujte do svého Drupalu a zapněte. Poskytuje jediné nové oprávnění, které umožní uživatelům v patřičné uživatelské roli mazat vlastní komentáře v případě, že na ně není žádná další reakce.

Samotné nastavení modulu Comment goodness najdete samozřejmě u jednotlivých typů obsahu, tam, kde se běžně nastavují parametry komentářů.

Přejděte tedy do administrační části Struktura >> Typy obsahu a rozklepněte Upravit třeba u článku (nebo u jiného typu, kde máte povoleny komentáře). První změna je hned ve třetí položce u nastavení komentářů. Počet komentářů na jednu stránku jejich výpisu už nemusíte vybírat z omezeného seznamu hodnot, ale můžete zde zadat libovolné číslo.

Následuje pár původních nastavení ohledně zadávání informací a náhledu na komentář. Poté do hry opět vstupuje Comment goodness a vylepšuje nám Drupal o možnost nastavení formátu data pro informace o vložení a aktualizaci komentáře.

Comment goodness a vylepšené nastavení komentářů v Drupalu

Další volbou je ono tak chybějící nastavení pořadí výpisu komentářů. Poté ještě můžete určit umístění formuláře pro přidávání komentářů (nad či pod příspěvky, resp. podle jejich řazení) a libovolně si zeditovat nadpisy seznamu komentářů a zmíněného formuláře.

Pro pokročilé úpravy je možné zapnout ještě zpřístupnění některých vlastností komentáře pro jejich nastavení přes Fields a tedy administrační část Správa zobrazení.

Tip: pro pokročilejší úpravy komentářů v Drupalu můžete kouknout například na modul Ajax Comments umožňující reakce a odeslání komentářů bez opětovného načítání stránky, Inline Ajax Comments simulující u komentářů funkcionalitu podobné té na Facebooku a Comments as Block, který komentáře přesune do bloku pro lepší umístění v layoutu stránky.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru