Comment goodness – vylepšete si zobrazení komentářů v Drupalu

Drupal 7 má v porovnání se šestkou poněkud menší možnosti, co se týče zobrazení komentářů pod články. Neumí nastavit směr jejich řazení a také napevno daný počet komentářů na stránku bývá limitující. Naštěstí to lze řešit s využitím modulu Comment goodness.
reklama

Na téma vylepšování komentářů v Drupalu by se toho dalo napsat zhruba stejně, jako na nekonečné téma Drupal a obrázky. Tedy kvanta. Pro tento článek jsem se rozhodl zaměřit jen na jednoduché úpravy základního zobrazení proudu komentářů pod článkem.

Pokud si ještě pamatujete na Drupal 6, tak ten nabízel možnost určit si, v jakém pořadí se komentáře pod článkem zobrazí. Zda budou nejnovější na začátku nebo na konci. Z nepochopitelného a mě neznámého důvodu tohle Drupal 7 neumí. Naštěstí to lze elegantně řešit doplňkovým modulem Comment goodness, který přidává i další zajímavá nastavení.

Poznámka: hardcore vývojáři by si zřejmě poradili třeba na úrovni kódování šablony pro detail uzlu, ale tím se tu nebudeme zaobírat. Navíc cokoli, co si uživatel může později v administraci sám změnit bez nutnosti kódování, se počítá.

Comment goodness a vylepšené nastavení komentářů v Drupalu

Modul Comment goodness klasicky nainstalujte do svého Drupalu a zapněte. Poskytuje jediné nové oprávnění, které umožní uživatelům v patřičné uživatelské roli mazat vlastní komentáře v případě, že na ně není žádná další reakce.

Samotné nastavení modulu Comment goodness najdete samozřejmě u jednotlivých typů obsahu, tam, kde se běžně nastavují parametry komentářů.

Přejděte tedy do administrační části Struktura >> Typy obsahu a rozklepněte Upravit třeba u článku (nebo u jiného typu, kde máte povoleny komentáře). První změna je hned ve třetí položce u nastavení komentářů. Počet komentářů na jednu stránku jejich výpisu už nemusíte vybírat z omezeného seznamu hodnot, ale můžete zde zadat libovolné číslo.

Následuje pár původních nastavení ohledně zadávání informací a náhledu na komentář. Poté do hry opět vstupuje Comment goodness a vylepšuje nám Drupal o možnost nastavení formátu data pro informace o vložení a aktualizaci komentáře.

Comment goodness a vylepšené nastavení komentářů v Drupalu

Další volbou je ono tak chybějící nastavení pořadí výpisu komentářů. Poté ještě můžete určit umístění formuláře pro přidávání komentářů (nad či pod příspěvky, resp. podle jejich řazení) a libovolně si zeditovat nadpisy seznamu komentářů a zmíněného formuláře.

Pro pokročilé úpravy je možné zapnout ještě zpřístupnění některých vlastností komentáře pro jejich nastavení přes Fields a tedy administrační část Správa zobrazení.

Tip: pro pokročilejší úpravy komentářů v Drupalu můžete kouknout například na modul Ajax Comments umožňující reakce a odeslání komentářů bez opětovného načítání stránky, Inline Ajax Comments simulující u komentářů funkcionalitu podobné té na Facebooku a Comments as Block, který komentáře přesune do bloku pro lepší umístění v layoutu stránky.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru