Chyby v Drupalu – moduly Jobsearch a Recipe

Netrvalo dlouho a po vydání Drupalu 4.7.3 řešícího XSS zranitelnost v modulu user je tu další várka opravených modulů. Ty tentokrát nejsou součástí drupalovského jádra, takže nemusíte aktualizovat celý systém, pokud uvedené moduly nepoužíváte.
reklama

Modul Job Search může být napaden pomocí SQL injektáže během vyhledávání. Postiženy jsou všechny verze 4.6, které mají v hlavičce starší záznam než $Id: job.module,v 1.3.2.1 2006/08/01 03:49:12. Pokud už používáte Drupal řady 4.7 nemusíte se znepokojovat.

Modul pro sdílení kuchařských receptů Recipe umožňuje provést XSS, kvůli nedostatečné kontrole na výstupu. Postiženy jsou všechny verze modulu starší než $Id: recipe.module,v 1.54 2006/08/06 12:20:49.

Stáhněte si záplaty

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru