Český Google Earth v obrazech

Nejnovější verze programu se satelitními snímky zemského povrchu Google Earth je nově k dispozici také v češtině. Přestože oproti předchozímu vydání zde není mnoho novinek (viz info), zaujme vás tato verze hlavně tím, že je nově také v češtině. Dříve, než se pustíte do instalace, můžete se podívat, jak česky komunikující Google Earth vypadá. Díky vyhledávacím funkcím jde o zajímavou alternativu k mapám a leteckým snímkům, které nabízí Seznam na svém serveru Mapy.cz.

Google Earth v češtině

Hned po spuštění programu vás přivítají české tipy k ovládání Google Earth

Google Earth v češtině

Pohled na vyhledané Brno v české verzi Google Earth

Google Earth v češtině

Ne všechny informace jsou v novém Google Earth v češtině zobrazovány

Google Earth v češtině

Vyzkoušejte vyhledávání firem s možností zobrazení jejich sídla

Google Earth v češtině

Zobrazení zadané trasy včetně itineráře

Google Earth v češtině

Se zobrazením podrobných informací to nepřehánějte

Jak vidíte z předchozích obrázků, hlavní ovládací rozhraní Google Earth je plně v češtině, doplňkové informace na mapách však zůstávají v angličtině. Přesto však čeština otevře cestu ke Google Earth mnoha dalším uživatelům. Stahovat můžete z domovské stránky programu.

3. září 2007. Doporučuji k přečtení článek o zprovoznění leteckého simulátoru v Google Earth a prvních krocích, než se s letadlem odlepíte od země.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Dá sa stiahnúť aj bezplatná verzia v češťine ?
Mne sa tam stále aj po zvolení jazyka čeština inštaluje angličtina.

návštěvník

Hele vic co je divny??? Jakto ze to ukazuje mapy ze seznamu mapy.cz ale Jihlavu to nedokaze zobrazit??? Pouze brno a to jen kousek, prahu atd... Odpovez mi prosim kdyz to tu pises ???

Profile picture for user Jan Polzer

Jihlavu to samozřejmě zobrazí, akorát ne v takovém detailu jako jiná města. Google Earth zkrátka zabírá celý svět, a tak zatím úplně každé místo není vidět do detailu. Seznam nemá satelitní snímky, ten má letecké a pro celou ČR. Zase ale nezobrazuje celý svět.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

návštěvník

Je škoda, že ti naši "umělci" stáhli to pěkné rozlišení. Teď kromě Prahy už není vidět v detailu prakticky nic. A to tam jsou ještě zásadní chyby, jako například nápis Nový Bor nad městečkem Svor a jiné!

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru