Ceny českých domén slevní

Všichni zájemci o domény v zóně .CZ mají další důvod k radosti. Ceny českých domén totiž od 1. října 2007 klesnou na 190 Kč. Jde sice o cenu velkoobchodní (a bez DPH), nicméně oproti současné ceně 400 Kč jde o znatelný posun kupředu. Otázkou je, zda to nepodpoří více spekulantů s doménami, kteří si díky nízké ceně budou moci dovolit držet více domén, na kterých nepoběží žádné skutečné webové stránky. Více informací o slevách domén najdete v následující tiskové zprávě.

CZ.NIC zveřejňuje nový ceník služeb

Velkoobchodní cena registrace domény CZ klesne od 1. října 2007 na 190 Kč

Praha, Česká republika 14. června 2007 – Sdružení CZ.NIC, správce národní domény CZ, vydalo v souvislosti s přechodem na nový registrační systém české národní domény nový ceník služeb, platný od 1. října 2007. Od tohoto data klesne velkoobchodní cena registrace domény CZ ze současných 400 Kč na 190 Kč. Koncovou cenu pro držitele domén určují registrátoři domén CZ, v závislosti na svých nákladech, marži a 19% DPH.

„Razantní snížení velkoobchodní ceny registrace domény CZ je možné díky přechodu na nový a podstatně efektivnější systém pro správu domény CZ, který bude provozovat přímo CZ.NIC,“ řekl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. „Převod správy domény CZ od outsourcingového partnera na sdružení proběhne k 1. říjnu letošního roku, ve stejný den vstoupí v planost i nový ceník.“
Vývoj poplatku za držení domény CZ

Přestože poplatek za držení domény CZ od roku 2004 průběžně klesá, toto ohlášené snížení je zatím největší v dosavadní historii domény CZ. Vývoj poplatku za držení domény CZ na jeden rok je patrný z následujícího grafu:

Vývoj poplatku za držení domény CZ na jeden rok

 

Nový systém pro správu domény CZ

Nový systém pro registrace a správu domény CZ, který bude spuštěn 1. října 2007, obsahuje i mnoho změn z pohledu registrátorů, zejména v technickém fungování registru. Díky provozu registru přímo ve sdružení CZ.NIC bude v budoucnu možné mnohem pružněji reagovat na nové požadavky registrátorů i držitelů domén. Přechod na nový systém přinese zjednodušení celého procesu registrace i správy domén CZ, systém bude pro uživatele komfortnější a snáze uchopitelný. Nový systém pro registraci a správu domén vyvinulo a provozuje sdružení CZ.NIC, od září 2006 na něm již běží registrace domén ENUM.

Nástroj na kontrolu údajů o doméně

Držitelé domén často zapomínají na aktualizaci svých kontaktních údajů, uvedených u domén, v případě jejich změny. Nekorektní či neaktuální údaje v databázi mohou držitelům domén způsobit problémy při prodlužování registrací domén nebo jejich převodu. Sdružení CZ.NIC připravilo pro držitele domén speciální internetovou stránku na adrese http://migrace.nic.cz, kde si mohou držitelé snadno ověřit, zdali jsou jejich kontaktní údaje aktuální a správné. Zároveň zde najdou návod, jak a kde řešit případnou změnu svých údajů.

Další podrobnosti o převodu správy domény CZ na nový systém budou průběžně zveřejňovány na internetových stránkách sdružení CZ.NIC na adrese http://www.nic.cz.

O sdružení CZ.NIC, z. s. p. o.

CZ.NIC, z. s. p. o., je zájmové sdružení právnických osob, založené roku 1998 patnácti právnickými osobami – předními poskytovateli internetových služeb. V současné době má 52 členů. Hlavní činností sdružení je provozování registru doménových jmen, zabezpečení provozu domény nejvyšší úrovně CZ a osvěta v oblasti doménových jmen. V současné době se sdružení intenzivně věnuje rozšiřování systému ENUM a zavádění nového systému pro správu domény CZ.CZ.NIC je členem sdružení EURid, spravujícího evropskou doménu EU. Více na http://nic.cz.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru