ASP.NET webhosting na Windows 2008

Nabídka webhostingových služeb v Česku je tradičně spjata především s Linuxem a PHP. Ovšem díky neustálé mediální masáží Microsoftu se o tvorbu webů na platformě ASP.NET zajímá stále více amatérských a menších profesionálních vývojářů, kteří až doposud pracovali s PHP. I když firemní servery velice často využívají Windows, v případě webhostingů je platforma ASP.NET spíše v menšině. Jedním z mála hostingů, který vám umožní provoz stránek na platformě ASP.NET je ASPone.cz.

Proč je ASP.NET webhosting méně rozšířen v porovnání s kombinací Linux, PHP, MySQL? Důvodem jsou samozřejmě licenční poplatky Microsoftu. Zatímco linuxový server si může každý webhoster nainstalovat aniž by musel někomu platit za licenci, v případě Windows Serveru je čeká řada licenčních omezení. Jestliže placeného ASP.NET webhostingu je v Česku jako šafránu, zdarma dostupný ASP.NET webhosting skoro nenajdete.

ASPone.cz vám nicméně nabízí jak placené webhostingové služby pro ASP.NET webové aplikace, tak hosting dostupný zdarma. To vše za podpory nejnovějších technologií společnosti Microsoft.

Webhosting na Windows Server 2008

Není to ještě tak dlouho, co Microsoft uvolnil novou verzi svého serverového operačního systému Windows Server 2008. Jako běžný klient webhostingové společnosti možná nepoznáte novinky tohoto systému na první pohled, ale minimálně vynikající podpora ASP.NET 3.5 by vám měla napovědět, že byste se (pokud možno) měli orientovat na hosting, který tento systém již nabízí. ASPone.cz nabízelo hosting na Windows Serveru 2008 již v době, kdy tento systém byl těsně před vydáním, takže weboví vývojáři měli možnost připravit si své aplikace i bez toho, aby někde instalovali vlastní pokusný server.

ASP.NET webhosting zdarma

Co tedy ASPone.cz nabídne zájemcům, kteří si chtějí hostování ASP.NET aplikací vyzkoušet zadarmo? Diskový prostor o velikosti 40 MB (pro nekomerční a testovací weby by měl stačit), FTP přístup, neomezený přenos dat, administrační rozhraní a nepřetržitou zákaznickou podporu.

Váš web navíc bude pravidelně zálohován, nehledě na to, že běží na freehostingu. Zajímavá je dostupnost vždy nejnovějších betaverzí podporovaných produktů. Na rozdíl od placených webhostingových služeb, které má ASPone.cz také ve své nabídce, nečeká na stabilní verze a co nejdříve nabízí všechny novinky. Z toho je zřejmé, že freehosting u ASPone.cz je ideální především na testování nejrůznějších projektů vytvořených pro ASP.NET.

Windows Server 2008, ASP.NET 3.5 a co dál?

Jestliže mluvím o nejnovějších betaverzích různých produktů, nemám na mysli pouze operační systém na serveru nebo podporovanou verzi ASP.NET. U ASPone.cz je samozřejmostí podpora nejnovějších technologií Silverlight, AJAX pro ASP.NET, LINQ nebo databázového serveru MS SQL 2008.

Webhosting, serverhosting, domény

Jakmile si své ASP.NET webové aplikace na freehostingu u ASPone dostatečně otestujete, můžete si svoje dílo převést na placený ASP.NET webhosting. I ten má ASPone.cz ve své nabídce, navíc za poměrně příznivé ceny, které mohou konkurovat webhostingům s Linuxem a PHP. Na výběr máte několik variant lišících se diskovým prostorem (1 GB nebo 3 GB), počtem FTP účtů směřujících do zvoleného adresáře, doménovými aliasy nebo velikostmi databází.

Jestliže váš projekt vyžaduje umístění na samostatném serveru, může vám ASPone.cz nabídnout dedikované i managed servery s kompletní správou. V nabídce služeb najdete také možnost registrace domén a vedení jejich DNS záznamů.

ASPone.cz samozřejmě není jediný ASP.NET webhosting v České republice, nicméně už kvůli nabídce nejnovějších microsoftích technologií na jeho freehostingu byste o něm měli vědět.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: placená inzerce

Články označené jako placená inzerce jsou obsah, za který zadavatel inzerce zaplatil provozovateli tohoto webu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru