Antiviry: chránit už musíme i mobily a tablety

Doba mobilních telefonů jako takových je pryč. Už dávno neslouží pouze k volání a posílání sms, ale zvládají už takřka vše, co stolní PC. Bohužel s narůstajícími funkcemi zmizela takřka totální imunita vůči virům a dalším zlým programům. Proto se mobilní zařízení, přirozeně nejvíce ta s otevřeným Androidem, dostala do hledáčku AV-Comparatives, což je nezávislá testovací společnost, která se zabývá porovnáváním antivirových produktů i jejich objektivním hodnocením.

Něco více si o teorii může přečíst ZDE, my se však teď podíváme na konkrétní software, který pro ochranu mobilu a tabletu můžete použít.

avast! Mobile Security

Avast je jedním z nejlepších antivirů na světě, který dosahuje výsledků jako nejlepší z placených konkurentů, i když je zdarma. Zároveň také nabízí funkce, které jsou běžně až v placených antivirech. To samé platí i pro Mobile Security, kde avast! přichází s ochranou proti malware a také webovým štítem, který je napojen na základní Android prohlížeč. Dostupná je i ochrana proti spyware, nebo zhodnocení bezpečnostních rizik nainstalovaných aplikací podle toho, jaká oprávnění po vás požadují.

Zásadní vlastností u mobilní bezpečnosti je i ochrana proti krádeži, nebo ztrátě. S avastem máte možností habaděj, ať už dálkové řízení pomocí SMS, dokonalé vymazání dat na dálku (data pak nejdou obnovit a to i na SD kartě) i lokalizování telefonu/tabletu přes GPS.

Co se týče schopnosti zachytávat zavirované instalace programů, je na tom avast! výborně, ostatně jako i další dva programy, o kterých píšeme níže. Pokud jste na svém telefonu provedli ROOT, odemkne se vám ještě jedna funkce avastu! – jde o firewall, který se u odemčeného telefonu opravdu může hodit, protože ROOT je potenciální bezpečnostní díra nedozírné velikosti.

avast! Mobile Security

ESET Mobile Security

ESET je jediný z těchto tří programů, který nabízí verzi zdarma pouze po omezenou dobu, respektive má pouze 30denní trial své plnohodnotné mobilní ochrany. Oproti většině jiných antivirů však nabízí poměrně dost voleb pro specifikaci antivirového scanu.

Velmi důkladná je i součást systému proti krádeži, při které je vymazán obsah telefonu. ESET to zvládá dokonale a smazaná data nelze obnovit.

 ESET Mobile Security

Kaspersky Mobile Security

Kaspersky nabízí dva programy, aby si mohl vybrat skromný i náročný uživatel. Verze Lite nabízí základní ochranu proti krádeži, filtr hovorů a SMS a samozřejmě ochranu před viry. Placená verze pak přidává vše, na co jsme zvyklí u mobilních antivirů, tedy webovou ochranu a pokročilé možnosti napříč celým programem.

S Kaspersky Mobile Security také můžete chránit své soukromí a to nedestruktivními metodami. Můžete tedy skrývat kontakty, smsky i historii volání, takže ať se telefon dostane do rukou komukoliv, nezjistí o vašich (nekalých?) plánech nic, aniž byste museli mazat informace, které budete chtít později využít.

Kaspersky Mobile Security

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Komentáře k článku

návštěvník

osobne na mobile používam avast a som celkom spokojný

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru