Antivirová kontrola zadarmo

Čas od času je dobré zkontrolovat celý obsah počítače antivirovým programem. Používáte-li antivirový program, případně chováte-li se obezřetně, velké nebezpečí ze strany virů nehrozí. Jinak tomu může být v případě špionážních programů, spywaru. Pomocí bezplatné online kontroly si můžete prověřit počítač nezávisle na instalovaném antiviru.

Reklama

Máte-li pocit, že váš antivirový program nezachycuje všechno nebezpečí, můžete si to ověřit kontrolou počítače jiným produktem. Protože není dobré instalovat dva antivirové programy současně a jak instalace nového, tak odebírání stávajícího programu ze systému nejsou zrovna pohodlné, doporučuji vám řešení s využitím online kontroly počítače.

Mnoho výrobců bezpečnostního softwaru nabízí na svém webu online kontrolu vašeho počítače. Zalíbilo se mi řešení od Panda Software, které najdete na adrese http://www.pronetix.sk/pronetix/ (na stránce klepněte na čtvereček Panda ActiveScan). Jednak jde o docela povedený antivirus, a pak je zde další podstatná věc: tato online kontrola je ve slovenštině. Pro české a slovenské uživatele nevládnoucí angličtinou je tak vítanou alternativou k ostatním anglicky komunikujícím online skenerům.

Panda ActiveScan

Vyhledávání virů online a zadarmo

Aplikace se spouští v okně webového prohlížeče, přičemž podporován je pouze Internet Explorer od verze 5 a vyšší. Po odsouhlasení instalace ActiveX prvku naběhne rozhraní, ve kterém si zvolíte kontrolu pevných disků, elektronické pošty, dokumentů nebo vybraných složek. Jednoduše klepnete na některou ikonku v nabídce a počkáte na provedení kontroly.

Reklama

Komentáře

Odkaz zmíněný v článku už nefunguje, místo něj použijte novější službu od Panda Security s názvem Infected or not.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář