Antivirová kontrola zadarmo

Čas od času je dobré zkontrolovat celý obsah počítače antivirovým programem. Používáte-li antivirový program, případně chováte-li se obezřetně, velké nebezpečí ze strany virů nehrozí. Jinak tomu může být v případě špionážních programů, spywaru. Pomocí bezplatné online kontroly si můžete prověřit počítač nezávisle na instalovaném antiviru.

Máte-li pocit, že váš antivirový program nezachycuje všechno nebezpečí, můžete si to ověřit kontrolou počítače jiným produktem. Protože není dobré instalovat dva antivirové programy současně a jak instalace nového, tak odebírání stávajícího programu ze systému nejsou zrovna pohodlné, doporučuji vám řešení s využitím online kontroly počítače.

Mnoho výrobců bezpečnostního softwaru nabízí na svém webu online kontrolu vašeho počítače. Zalíbilo se mi řešení od Panda Software, které najdete na adrese http://www.pronetix.sk/pronetix/ (na stránce klepněte na čtvereček Panda ActiveScan). Jednak jde o docela povedený antivirus, a pak je zde další podstatná věc: tato online kontrola je ve slovenštině. Pro české a slovenské uživatele nevládnoucí angličtinou je tak vítanou alternativou k ostatním anglicky komunikujícím online skenerům.

Panda ActiveScan

Vyhledávání virů online a zadarmo

Aplikace se spouští v okně webového prohlížeče, přičemž podporován je pouze Internet Explorer od verze 5 a vyšší. Po odsouhlasení instalace ActiveX prvku naběhne rozhraní, ve kterém si zvolíte kontrolu pevných disků, elektronické pošty, dokumentů nebo vybraných složek. Jednoduše klepnete na některou ikonku v nabídce a počkáte na provedení kontroly.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru