Anti-Malware Toolkit: ochrana před havětí na jednom místě

Pro boj se škodlivým softwarem označovaným jako malware existuje dnes spousta programů. Řada z nich přitom funguje jako jednoduchý nástroj vyhledávající určitý typ nákazy. Nechcete si je všechny pamatovat? S programem Anti-Malware Toolikt je budete mít všechny na jednom místě.

Reklama

Anti-Malware Toolikt je jednoduchý program, který obsahuje databázi programů likvidujících malware, spyware, adware a další elektronickou havěť, které nejde o nic jiného, než zlikvidovat vaše data, ukrást vám hesla a zaneřádit váš disk.

Díky této databázi programů může Anti-Malware Toolkit nabídnout stažení vybraných programů po stisku jediného tlačítka do předem vybrané složky. Nemusíte si tak pamatovat webové stránky příslušných programů.

Seznam programů v Anti-Malware Toolkit

Programy, jejichž stažení Anti-Malware Toolit nabízí, jsou rozděleny do několika skupin. Po pravdě, všechny nástroje neslouží jen k likvidaci malwaru, nechápu například zařazení webových prohlížečů. Skupiny nástrojů jsou zde tedy tyto:

  • Aplikace
  • Definice
  • Doporučené
  • Nástroje

V aplikacích najdete instalátory známých freewarových likvidátorů spywaru, ale i čisticí program CCleaner. Mezi doporučenými programy jsou Firefox, Opera, Thunderbird, několik antivirů a firewall (Comodo Firewall). Zajímavé jsou nástroje (utility), kde Anti-Malware Toolikt nabízí několik jednoduúčelových pomůcek a programů na sledování počítače.

[inline:Anti-Malware-Toolkit.png]

Využití Anti-Malware Toolkitu?

Tento jednoduchý program, který slouží vlastně jako speciální nástroj určený ke stažení několika dalších programů, je určen především začátečníkům. Ti tak nemusí přemýšlet, kde hledat různé bezpečnostní nástroje, ale stáhnou si, co Anti-Malware Toolkit nabízí. Tedy za předpokladu, že důvěřují výběru jeho autora.

Nabízené programy je možné stáhnout jednotlivě i všechny naráz. Anti-Malware Toolkit nabízí výběr balíčků v nabídce Packages, kde si můžete zvolit Profesionální, Standardní nebo Minimalistické řešení.

Hlavním cílem programu je pomoci zpropagovat elektronickou příručku PC Cleanup, kde uživatelé najdou návody ke všem programům nabízeným v Anti-Malware Toolkitu. Tak mě napadá, nechystá se někdo na něco podobného, ale v češtině? Myslím, že takový projekt by si své uživatele určitě našel. Berte to jako tip.

Začátečníkům doporučuji k přečtení slovníček bezpečnostních pojmů, kde najdou v češtině vysvětlena ona škaredá slova jako malware nebo spyware.

Reklama

Přidat komentář