Aktualizace modulu klíčových slov pro Drupal

Používáte drupalovský modul pro filtrování klíčových slov z odkazovačů, které vedou na vaše stránky? Modul Search Keywords je výborným doplňkem k základní statistice nabízené v rámci jádra publikačního systému Drupal. Zobrazí vám tabulku s daty návštěv, použitými vyhledávači a hledanými řetězci.

Reklama

O modulu Search Keyword jsem již na svém blogu psal v příspěvcích Seznam.cz v modulu Search Keywords pro Drupal a Drupal a klíčová slova (keywords).

Zjištění klíčových slov

Jak tento modul funguje? Pomocí regulárních výrazů jsou v modulu oddělena klíčová slova z odkazující adresy. V tabulce pak máte díky tomu možnost klepnout na zobrazené klíčové slovo, zobrazit si stránku vyhledávače a například najít, na které pozici se pro dané klíčové slovo nachází odkaz na váš web.

Aktualizace pro vyhledávač ZooHoo

Původní verze modulu nepodporovala český vyhledávač Seznam.cz, v aktuální je to i díky mému přispění již vyřešeno. Protože na můj web přicázejí i lidé z vyhledávače Zoohoo.cz, vytvořil jsem řetězce, které stačí v modulu vložit jako další v definici řetězců vyhledávačů. Zde jsou:

$engines[] = '/http:\/\/(.*?)\/index.php\?.*?q=([^&]+)/i'; //ZoooHoo
$engines[] = '/http:\/\/(.*?)\/\?.*?q=([^&]+)/i'; //ZoooHoo

Reklama

Přidat komentář