Aktualizace modulu klíčových slov pro Drupal

Používáte drupalovský modul pro filtrování klíčových slov z odkazovačů, které vedou na vaše stránky? Modul Search Keywords je výborným doplňkem k základní statistice nabízené v rámci jádra publikačního systému Drupal. Zobrazí vám tabulku s daty návštěv, použitými vyhledávači a hledanými řetězci.
reklama

O modulu Search Keyword jsem již na svém blogu psal v příspěvcích Seznam.cz v modulu Search Keywords pro Drupal a Drupal a klíčová slova (keywords).

Zjištění klíčových slov

Jak tento modul funguje? Pomocí regulárních výrazů jsou v modulu oddělena klíčová slova z odkazující adresy. V tabulce pak máte díky tomu možnost klepnout na zobrazené klíčové slovo, zobrazit si stránku vyhledávače a například najít, na které pozici se pro dané klíčové slovo nachází odkaz na váš web.

Aktualizace pro vyhledávač ZooHoo

Původní verze modulu nepodporovala český vyhledávač Seznam.cz, v aktuální je to i díky mému přispění již vyřešeno. Protože na můj web přicázejí i lidé z vyhledávače Zoohoo.cz, vytvořil jsem řetězce, které stačí v modulu vložit jako další v definici řetězců vyhledávačů. Zde jsou:

$engines[] = '/http:\/\/(.*?)\/index.php\?.*?q=([^&]+)/i'; //ZoooHoo<br />$engines[] = '/http:\/\/(.*?)\/\?.*?q=([^&]+)/i'; //ZoooHoo
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru