Acquia Dev Desktop 2: jak na lokální Drupal prakticky

Před pár dny vyšla finální dvojka Acquia Dev Desktopu, povedeného programu pro zprovoznění lokálního webového prostředí pro běh Drupalu. Připravil jsem videonávod, který vám ukáže, jak s Dev Desktopem pracovat.

Pomocí nástroje Acquia Dev Desktop v počítači velmi rychle zprovozníte vše potřebné pro běh Drupalu, aniž byste museli jednotlivé komponenty ručně nastavovat. Obsahuje webový server Apache, podporu PHP, databázi MySQL a také poštovní SMTP server Xmail. Díky tomu lze testovat i posílání zpráv z Drupalu.

Druhá verze tohoto oblíbeného nástroje se od předchozí liší uživatelským prostředím, má několik drobných funkcí navíc (jako třeba klonování, podporu multisite nebo export do Acquia Cloudu), ale stále zůstává jednoduše konfigurovatelná.

V následujícím videu jsem připravil dvě ukázky použití. První ukazuje překopírování již běžícího webu do lokálního počítače, druhá vám pak ukáže, jak zprovoznit v Dev Desktopu novou instalaci Drupalu, respektive, jak si zde rozběhat čistou instalaci některé z distribucí systému Drupal. Konkrétně Drupal Commons.

Acquia Dev Desktop 2 můžete stahovat pro Windows i pro Apple z adresy www.acquia.com/downloads.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Podle návodu jsem si nainstaloval Acquia Dev a vytovřil jsem novou instalacu Drupalu7. Vše proběhlo bez problémů, ale když si otevřu lokální adresu s Druplem rozběhne se instalace včetně zadání jména a hesla do databáze. Jak jsem pochopil, nastavení db by mělo proběhnout automaticky a instalace má pokačovat dalším krokem. Vlastně by to možná ani nevadilo, jen nevím potřebné udaje k databázi.
Instalaci Acquia Dev jsem dělal na Win10, na Win7 to proběhlo bez problémú, jak má. Jestili je to tím, ale netuším.

Díky za rady

Profile picture for user Jan Polzer

No instalace databáze by skutečně měla proběhnout automaticky, teď jsem to zkusil. Můžete ale vyzkoušet zadání jména pro databázi jako drupaluser a bez hesla.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru