Acquia Dev Desktop 2: jak na lokální Drupal prakticky

Před pár dny vyšla finální dvojka Acquia Dev Desktopu, povedeného programu pro zprovoznění lokálního webového prostředí pro běh Drupalu. Připravil jsem videonávod, který vám ukáže, jak s Dev Desktopem pracovat.

Reklama

Pomocí nástroje Acquia Dev Desktop v počítači velmi rychle zprovozníte vše potřebné pro běh Drupalu, aniž byste museli jednotlivé komponenty ručně nastavovat. Obsahuje webový server Apache, podporu PHP, databázi MySQL a také poštovní SMTP server Xmail. Díky tomu lze testovat i posílání zpráv z Drupalu.

Druhá verze tohoto oblíbeného nástroje se od předchozí liší uživatelským prostředím, má několik drobných funkcí navíc (jako třeba klonování, podporu multisite nebo export do Acquia Cloudu), ale stále zůstává jednoduše konfigurovatelná.

V následujícím videu jsem připravil dvě ukázky použití. První ukazuje překopírování již běžícího webu do lokálního počítače, druhá vám pak ukáže, jak zprovoznit v Dev Desktopu novou instalaci Drupalu, respektive, jak si zde rozběhat čistou instalaci některé z distribucí systému Drupal. Konkrétně Drupal Commons.

Acquia Dev Desktop 2 můžete stahovat pro Windows i pro Apple z adresy www.acquia.com/downloads.

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Podle návodu jsem si nainstaloval Acquia Dev a vytovřil jsem novou instalacu Drupalu7. Vše proběhlo bez problémů, ale když si otevřu lokální adresu s Druplem rozběhne se instalace včetně zadání jména a hesla do databáze. Jak jsem pochopil, nastavení db by mělo proběhnout automaticky a instalace má pokačovat dalším krokem. Vlastně by to možná ani nevadilo, jen nevím potřebné udaje k databázi.
Instalaci Acquia Dev jsem dělal na Win10, na Win7 to proběhlo bez problémú, jak má. Jestili je to tím, ale netuším.

Díky za rady

No instalace databáze by skutečně měla proběhnout automaticky, teď jsem to zkusil. Můžete ale vyzkoušet zadání jména pro databázi jako drupaluser a bez hesla.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář