AbstractSpoon ToDoList: úkoly, úlohy a evidence bez instalace

Hledáte úkolníček, který by splňoval všechny vaše požadavky? Dost možná by tímto kandidátem mohl být program s výmluvným názvem ToDoList. Je k dispozici zdarma včetně zdrojového kódu, umožňuje vkládat úkoly, připomínat události, sledovat čas strávený prací na nějakém projektu a mnoho dalšího. Navíc se můžete rozhodnout, zda jej budete používat v běžné nebo přenositelné formě.

ToDoList neobsahuje instalační program. Balíček s programem stačí někam rozbalit a spustit jediný obsažený soubor EXE. Program se vás na začátku zeptá, zda záznamy chcete ukládat do registru nebo do souborů INI. V druhém případě si zajistíte přenositelnost aplikace a ToDoList můžete používat třeba na USB disku.

Přenositelný úkolníček bez instalace

Pro každý vkládaný úkol nastavíte několik parametrů (ale nemusíte je všechny vyplňovat). K těm běžným patří priorita úkolu, stav dokončení práce, datum a čas začátku a konce a kategorie. Pro někoho může být zajímavé nastavení rizika úkolu. Samozřejmostí je volitelné opakování. Každému úkolu lze přiřadit nějakou barvu, která se použije pro vypsání jména úkolu v seznamu.

ToDoList

I s množstvím ovládacích prvků si na ovládání programu zvyknete

ToDoList však není žádné ořezávátko, dovede pracovat s osobami, takže u každého úkolu evidujete, kdo jej zadal a kdo je na něj vyčleněn. Úkol může mít volitelný identifikátor. Zadat lze cenu a verzi. Úkoly v seznamu lze mezi sebou propojit, takže k jednomu hlavnímu úkolu přiřadíte několik dílčích. S úkolem může být svázán nějaký soubor či webová stránka prostřednictvím odkazu. Každý úkol obsahuje pole s komentářem – volitelně v textové nebo formátované podobě.

Program ToDoList nabízí několik zajímavých drobností. Například je zde kontrola pravopisu. Přestože rozhraní programu je pouze anglické, pravopis lze kontrolovat v mnoha jazycích, češtinu přitom nevyjímaje. Stačí si stáhnout potřebné pravopisné slovníky pro kancelářský balík OpenOffice.org, které ToDoList využívá.

ToDoList
 
Možnosti třídění seznamu

Úkoly v seznamu lze řadit podle úplně všech položek, které lze k úkolu přiřadit. Rychlé seřazení provedete klepnutím do záhlaví seznamu úkolů, netypické řazení pak nastavíte pomocí programové nabídky. Zajímavostí programu je měření času stráveného prací na projektu. Nejste totiž nuceni ručně zadávat čas začátku a konce práce. Stačí stisknout tlačítko spouštějící pomyslné stopky nebo píchačky, chcete-li.

Export do XML, šifrování

V programu ToDoList lze používat několik seznamů úkolů, například jeden pro každý rozsáhlý projekt. Každý je ukládán do samostatného souboru ve formátu XML. Pomocí hesla lze datový soubor také jednoduše zašifrovat. Ke zjednodušení práce a vyhledávání v rozsáhlém seznamu úkolů pomáhá filtrování. Nechybí vyhledávání podle různých kritérií.

ToDoList
 
Vyhledávání úkolů v ToDoListu

Seznamy úkolů vyexportujete do souborů XML, obráceně můžete do aktuálního seznamu importovat data z My Life Organized a Outline. V nastavení programu vás čeká snad až příliš podrobností, které však na druhou stranu vůbec nemusíte upravovat. Pro zkušeného uživatele to představuje dostatečný komfort pro to, jak ovlivnit chování programu. Nastavení je rozděleno do pěti kategorií, nenechejte se zmást tím, že v seznamu je několik dalších položek. Přepnou vás do stejného nastavovacího panelu, jako tučně zvýrazněná hlavní kategorie.

ToDoList
 
Nastavení programu doslova překypuje možnostmi

ToDoList od AbstractSpoon Software je určen hlavně vývojářům, čemuž také odpovídá umístění programu v rámci serveru CodeProject. Používat jej však můžete i k evidenci jiných projektů, než těch, které souvisejí s programováním a vývojem. Nebojte se jej vyzkoušet, je zadarmo a při ukládání dat do INI vám nezaneřádí počítač. Stahujte z webu CodeProject (odkaz vede na stránku s programem).

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Zajímavá věcička ! :-)
Možná že zruším svůj současný systém (tabulka plná úkolů v openoffice) a přejdu na něco takovýho.

návštěvník

Zdravím.
Nevíte někdo náhodou, jestli se dá nějak synchronizovat s androidem?
používám tento program už asi rok a půl a mám v něm dost informací, koupil jsem jinej telefon na práci a potřeboval bych to mít i pořád u sebe.
Díky Dan

Profile picture for user Jan Polzer

No, to netuším, článek jsem psal před více, jak pěti lety. Jako úkolníček, který běží na Androidu, OS X, Windows i iOS (iPhone, iPad) a na webu bych doporučil Wunderlist.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru