Zvýraznění položek menu jako na BrnoMasaze.cz

Dobrý den,

na stránkách http://www.brnomasaze.cz jsem si všimnul, že některé položky hlavního menu (tedy primary menu), jsou odkazy na vytvořené View.

Např. odkaz Masážní salony vypisuje po kliknutí seznam salonů, přičemž se tento odkaz zvýrazní. Potud je mi to jasné. Co ale nevím je, jak dosáhnout, aby zůstala tato položka menu zvýrazněná, i když kliknu na konkrétní salon. Předpokládám, že je využito taxonomie a salony jsou vkládány do připravených termínů. Je to tak?
Co ale když nepoužívám taxonomii, je to nějak řešitelné jenom přes Views?

Děkuji za případnou odpověď

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den. Je to řešeno modulem Menu Trails, ve kterém si naklikáte, který typ obsahu nebo uzel v určité kategori má být spárován s kterou položkou menu. Menu Trails tak pak bude vypisovat CSS třídu, čili stačí jen zajistit, aby její CSS definice vypadala stejně, jako běžně aktivní menu.

návštěvník

Děkuji za odpověď, Menu Trails funguje skvěle. Co ale v případě, kdy vkládám články, které mám v menu pod odkazem Novinky a dále pomocí View - Archive mám v menu vytvořený další odkaz pod kterým vypisuji seznam starších článků. Jak zajistit, aby se zvýraznila ta správná položka menu? Snad ještě nějak kontrolovat stáří toho článku... a potom podle toho zvýraznit tu správnou položku v menu? Nějak nevím jak na to. Poradíte prosím?

Profile picture for user Jan Polzer

To netuším. Vyplývá mi z toho nepoužívat archiv :-) Nebo radikálnější řešení, napsat si vlastní akci, která změní typ obsahu, pokud bude článek už moc starý. Archivní typ obsahu pak není problém namapovat na jinou položku v menu.

návštěvník

Děkuji, prozatím nějak vystačím s Menu Trails a budu hledat nějaké rozumné řešení. Testuji modul Context, který by mohl také vyhovovat.

návštěvník

Zdravím, mohl byste mi pls poradit s nastavením Menu Trails? Zkoušela jsem nastavit ho, přesto mi to nějak nefunguje. Děkuji moc.

návštěvník

Dobrý večer,
pane Polzere, naprosto stejný záměr jako kolega přede mnou.

odkaz Masážní salony vypisuje po kliknutí seznam salonů, přičemž se tento odkaz zvýrazní. Potud je mi to jasné. Co ale nevím je, jak dosáhnout, aby zůstala tato položka menu zvýrazněná, i když kliknu na konkrétní salon.

Děkuji.

Profile picture for user Jan Polzer

Je to jednoduché. Články zařazujte třeba do kategorií. V menu si dejte odkazy na ty kategorie. Pak jděte do Menu Trails a nastavte, aby konkrétní termín v dané kategorii byl spárován s určitou položkou v menu. Jakmile se rozklikne článek s daným termínem, rozsvítí se i jeho menu.

Aby to celé fungovalo, musí s tím samozřejmě počítat CSS. Menu Trails neudělá rozsvícení položky v menu samo o sobě, pouze do ní doplní nějakou class, kterou pak musíte v CSS jako rozsvícenou nadefinovat.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru