Zpětné odkazy? Stále jsou základem SEO, ale je pracné sehnat ty „správné“

Ačkoliv se říká, že „obsah je král“, ve skutečnosti jsou alfou a omegou každé SEO kampaně zpětné odkazy neboli backlinky. Někteří konzultanti tvrdí opak, ale ti zkušení, kteří za sebou mají stovky úspěšných kampaní, vědí své. Linkbuilding hraje v oblasti optimalizace webu hlavní roli i v roce 2019 a je nadmíru jasné, že vyhledávače budou zpětné odkazy považovat za jeden z nejvýznamnějších hodnotících faktorů ještě hodně dlouho. Pravděpodobně tak dlouho, dokud je budou uživatelé používat.

Google si v České republice již několik let drží majoritní podíl v celkovém objemu vyhledávání (v roce 2018 to bylo cca 70 %) a již v minulosti provedl interní test, v rámci kterého vyřadil zpětné odkazy z dlouhého seznamu hodnotících faktorů. Výsledky nebyly vůbec oslnivé. Podobně tomu bylo i v případě ruského Yandexu. Ten dokonce otestoval vyhledávání bez vlivu zpětných odkazů „na ostro“, a to rovnou po dobu jednoho roku. Co se během této doby dělo, lze označit jako obrovský zmatek.

Kvantita? Kvalita!

Tvorba zpětných odkazů dnes probíhá jinak než před lety. Nestačí registrace do stovek katalogů a linkbuilding v rámci pochybných webů se spam-contentem. Stále větší roli hraje kvalita odkazového profilu. Ale podle čeho poznáte, že odkaz stojí za to?

Kvalita odkazu je značně subjektivní pojem. Pro někoho je kvalitní odkaz ten, který ročně přivede několik platících zákazníků -  aniž by se významně zasloužil o lepší pozice webu ve vyhledávání.

Z hlediska SEO jsou nejlepší odkazy ty, které posilují autoritu webu a posouvají ho výše v SERP (search engine results page – výsledky vyhledávání). Při pohledu na tzv. heatmapy je zřejmé, že naprostá většina prokliků připadá na několik prvních pozic. Jinými slovy: čím výše se váš web zobrazí na dotaz zobrazí, tím více uživatelů ho navštíví.

Shánět odkazy není snadné

Budování optimálního odkazového profilu je mravenčí práce. Z časového hlediska se proto vyplatí spolupráce se SEO specialisty, kteří díky kontaktům seženou odkazy mnohem rychleji a obvykle za lepší cenu (často i formou barteru či guestbloggingu). V případě renomované agentury navíc nehrozí riziko penalizace. I ta totiž může váš web potkat, pokud se nebudete držet určitých zásad. 

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: placená inzerce

Články označené jako placená inzerce jsou obsah, za který zadavatel inzerce zaplatil provozovateli tohoto webu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru