Zálohování dat

Žádný uživatel počítače si zřejmě nepřeje, aby se jeho mnohdy pracně vytvořené dokumenty, obrázky, fotografie nebo multimédia staly nedostupnými kvůli poruše počítače nebo nějaké softwarové chybě. Ke slovu tedy přicházejí zálohovací programy. Co vám nabídne zálohovací software Maxiorel Copy2Backup?
reklama

Záloha dat, webů, databází i FTP

Maxiorel Copy2Backup jsem vytvořil na základě svých vlastních potřeb. Jednoduše mi nevyhovoval žádný ze zálohovacích programů, které jsem do té doby zkoušel. Vytvořil jsem program, který si poradí se zálohou adresářů, síťových složek, FTP i databází. Lze jej tedy použít k zálohování webových prezentací.

Potřeboval jsem a myslím, že i vytvořil, program, do kterého pohodlně zadám několik zálohovacích úloh a ty pak jednoduše spustím jedním tlačítkem. Nemusím tedy pamatovat na všechny složky, vše mám uloženo a připraveno v programu. Řešením je také kompletní záloha diskového oddílu na DVD nebo jiné médium, avšak tato cesta je mnohdy zbytečná.

Třetí verze Maxiorel Copy2Backup na cestě

Přiznám se bez mučení, že freewarová verze 0.9 s minimem funkcí měla mnohem větší ohlas než sharewarové verze z řady 1.x. Je celkem pochopitelné, že málokdo byl ochoten platit za software s minimem funkcí. Prozatím nejnovější verzi 2.0 si již pořídilo více uživatelů než všechny předchozí verze dohromady. Objevila se v ní totiž podpora FTP a MySQL databází.

Třetí verze bude zcela přepracována. Bude využívat některé komponenty, které použil například Microsoft v Office 2007. Mnohem pohodlnější bude zadávání zálohovacích úloh a jejich úpravy. V aktuálním testovacím sestavení došlo také ke zrychlení FTP stahovače – až o čtyřnásobek. Přibyla nová nastavení, objevily se nové funkce.

Maxiorel Copy2Backup 3.0 bude podporovat kompresi, ukládání dat na FTP (tedy nejenom stahování) a řadu dalších zajímavých úloh, které se zálohováním souvisí. Díky množství nových funkcí je možné, že se o něco zvedne cena třetí verze programu a změní se licenční politika. Prozatím mohou registrovaní uživatelé předchozích verzí získávat novinky zadarmo. S příchodem třetí verze se to možná změní.

Myslete, šetřete a zálohujte

Chcete-li případně ušetřit a mít možnost získávat následné verze programu zdarma, kupte si jej ještě před uvedením nové verze, která je plánována na první polovinu září 2006.

Screenshot z připravované verze najdete na webu www.polzer-sw.com.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru