Vytvořte si hru – Microsoft vás podpoří

Sníte o vytvoření vlastní počítačové hry a rádi byste, aby vás někdo v této snaze podpořil? Pak by vás mohl zaujmout nový projekt společnosti Microsoft nazvaný Build the Game. Na vzdělávacích seminářích se seznámíte s technologií XNA Studio Express umožňující vytvářet hry pro Windows i po Xbox 360. Pro webové tvůrce jsou připraveny semináře o technologii Silverlight. Autoři nejlepších her dostanou zajímavé ceny (tisícovky dolarů, software od Microsoftu). Více informací najdete v následující tiskové zprávě:

Build the Game

Build the Game

Společnost Microsoft oficiálně spustila vzdělávací projekt nazvaný „Build the Game“, který se bude zaměřovat na všechny příznivce počítačových her, kteří jsou kreativní a rádi tvoří vlastní hry. Jedná se o jedinečnou akci, při které účastníci získají celou řadu nových zkušeností a vědomostí. Celý projekt bude završen soutěží, v jejímž rámci si účastníci mohou vyzkoušet, co se naučili a své schopnosti tak porovnat s ostatními soutěžícími. Autoři nejlepších her budou při slavnostním vyhlášení, které se uskuteční v listopadu 2007, oceněni zajímavými cenami.

V průběhu vzdělávacích seminářů projektu „Build the Game“ bude mít každý z účastníků možnost seznámit se s tvorbou her pomocí technologie XNA Studio Express, která umožnuje vytvářet hry nejen pro Windows, ale i pro Xbox 360. Naopak pro ty, kteří raději vytvářejí hry pro web, jsou připraveny semináře informující o nové technologii Silverlight, která umožňuje vytvářet multimediální aplikace pro prostředí různých webových prohlížečů. 

„Od této akce očekávám, že zábavnou formou osloví ty, které baví vytvářet něco nového, a zároveň se rádi učí využívat nové technologie,“ řekl Petr Karásek, ředitel vývojářské divize, Microsoft Česká republika. Jsem přesvědčen, že ze soutěže vzejde celá řada kreativních a zajímavých projektů.“

Projekt „Build the Game“ je připraven ve spolupráci s pořadem Game Page České televize, serverem CeskeHry.cz, neziskovou organizací SPAFI a společností Illusion Softworks.

Vypsané soutěžní kategorie projektu „Build the Game“:

  • Hlavní kategorie – volná hra napsaná pomocí technologie XNA Studio Express tak, aby byla připravená pro konzolové ovládání.
  • Vedlejší kategorie – volná hra vytvořená pro technologii Silverlight.
  • Vedlejší kategorie – nejlepší grafika v přihlášených hrách.

Více informací o projektu „Build the Game“, včetně rozpisu jednotlivých seminářů, najdete na stránkách www.build-the-game.cz.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru