The Vintage Aviator: maximálně vytuněný Drupal

Lidé, kteří jsou skeptičtí ke schopnostem redakčního systému Drupal často upozorňují na jeho nedostatky v uživatelské přívětivosti. Je to nicméně jen záležitost správného pochopení administračního rozhraní. Ta část, kterou uvidí návštěvníci webu, totiž vůbec nemusí připomínat cokoli drupalovského.

Reklama

Dokazuje to nedávno uvedený nádherný web, který je věnován konstruktérům historických letadel. Titulní strana webu The Vintage Aviator připomíná spíše kvalitně zpracovanou flashovou prezentaci, než web postavený na Drupalovi. Na Drupal.org najdete v článku The Vintage Aviator - Build Story kompletní informace o tom, jak tento nádherný web vznikal.

[inline:vintage-aviator-1.png]

The Vintage Aviator používá samozřejmě dvojici modulů CCK a Views, bez nichž si dnes žádný kvalitnější web postavený na Drupalu nelze představit. S vývojem pomáhaly moduly coder a devel. Zajímavé je použití modulu sIFR, který za pomoci Flashe a JavaScriptu vykresluje text v různých speciálních fontech.

[inline:vintage-aviator-2.png]

Určitě si přečtěte pasáž věnovanou tvorbě galerií a podívejte se, jak může vypadat procházení mezi obrázky, pokud Lightbox zbavíte jeho standardního vzhledu a škaredé hranaté ovládací prvky přizpůsobíte podle svých představ. Na webu je použita také novinka Piclens pro procházení některých galerií.

[inline:vintage-aviator-3.png]

The Vintage Aviator používá několik vlastních modulů, které se ještě neobjevili v repozitáři na Drupal.org. Můžete si je však stáhnout v odkazovaném článku, případně počkat, až se v seznamu modulů objeví.

[inline:vintage-aviator-4.png]

Web mimochodem využívá tabulkový layout. V odkazovaném článku autor zdůvodňuje jeho použití a zároveň upozorňuje na nedostatky, které nelze s využitím plně flexibilního CSS layoutu bez tabulek realizovat.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář