The Vintage Aviator: maximálně vytuněný Drupal

Lidé, kteří jsou skeptičtí ke schopnostem redakčního systému Drupal často upozorňují na jeho nedostatky v uživatelské přívětivosti. Je to nicméně jen záležitost správného pochopení administračního rozhraní. Ta část, kterou uvidí návštěvníci webu, totiž vůbec nemusí připomínat cokoli drupalovského.
reklama

Dokazuje to nedávno uvedený nádherný web, který je věnován konstruktérům historických letadel. Titulní strana webu The Vintage Aviator připomíná spíše kvalitně zpracovanou flashovou prezentaci, než web postavený na Drupalovi. Na Drupal.org najdete v článku The Vintage Aviator - Build Story kompletní informace o tom, jak tento nádherný web vznikal.

The Vintage Aviator: maximálně vytuněný Drupal

The Vintage Aviator používá samozřejmě dvojici modulů CCK a Views, bez nichž si dnes žádný kvalitnější web postavený na Drupalu nelze představit. S vývojem pomáhaly moduly coder a devel. Zajímavé je použití modulu sIFR, který za pomoci Flashe a JavaScriptu vykresluje text v různých speciálních fontech.

The Vintage Aviator: maximálně vytuněný Drupal

Určitě si přečtěte pasáž věnovanou tvorbě galerií a podívejte se, jak může vypadat procházení mezi obrázky, pokud Lightbox zbavíte jeho standardního vzhledu a škaredé hranaté ovládací prvky přizpůsobíte podle svých představ. Na webu je použita také novinka Piclens pro procházení některých galerií.

The Vintage Aviator: maximálně vytuněný Drupal

The Vintage Aviator používá několik vlastních modulů, které se ještě neobjevili v repozitáři na Drupal.org. Můžete si je však stáhnout v odkazovaném článku, případně počkat, až se v seznamu modulů objeví.

The Vintage Aviator: maximálně vytuněný Drupal

Web mimochodem využívá tabulkový layout. V odkazovaném článku autor zdůvodňuje jeho použití a zároveň upozorňuje na nedostatky, které nelze s využitím plně flexibilního CSS layoutu bez tabulek realizovat.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru