Tlačítková novela a Drupal Commerce: Jak upravit potvrzovací tlačítko a zasílat s potvrzením i všeobecné obchodní podmínky

Tzv. tlačítková novela přináší pro většinu provozovatelů e-shopů i nutnost nezbytných úprav. Pokud provozujete e-shop s Drupal Commerce, připravil jsem dva tipy, jak e-shop na novou legislativu připravit.

Nová legislativa zahrnuje celou řadu změn, od názvů tlačítek, přes stanovení výpočtu slev až třeba k povinnosti zasílat všeobecné obchodní podmínky spolu s potvrzením objednávky. V neměnné formě, ideálně jako PDF.

Mám pro vás dva tipy, jak upravit chování Drupal Commerce v Drupalu 9 a 10 tak, abyste novou legislativu splnili.

E-Commerce

Přejmenování tlačítka pro odeslání objednávky

První tip je velice jednoduchý. Přejděte do administrační části Nastavení > Regionální a jazyková nastavení > Překlad uživatelského rozhraní.

Vyhledejte zde řetězec Pay and complete purchase. Upravte jeho překlad tak, aby tam bylo legislativě odpovídající otextování. Například „Objednávka zavazující k platbě“ nebo „Odeslat objednávku a zaplatit“ či něco podobného.

Přiložení všeobecných obchodních podmínek k potvrzujícímu e-mailu

Drupal Commerce nemá podle mého názoru úplně dořešené věci týkající se české, potažmo evropské legislativy. Vlastně ani ohledně fakturace a celého procesu navazujícího na samotné odeslání a zaplacení objednávky. Generování faktury lze řešit pomocí modulu Commerce Invoice.

Ovšem přiložení PDF s všeobecnými obchodními podmínkami, to je jiný oříšek. V základním nastavení jsem neobjevil žádnou možnost přílohy k potvrzujícímu e-mailu. Neviděl jsem ani jiný modul na Drupal.org, který by tuto možnost přidával.

Naštěstí doplnění takové funkcionality vlastním modulem je poměrně jednoduché:

Další informace o tlačítkové novele

Pokud vás všechny webináře, školení a články o tzv. tlačítkové novele, přesněji řečeno novele občanského zákoníku a zákona o ochraně spotřebitele, minuly, pak doporučuji ke zhlédnutí a prostudování následující zdroje:

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru