Titulní stránka bez perexů

Dobrý den,

vytvářím web v Drupalu (poprvé), mám k dispozici knížku Jan Polzer: Drupal - podrobný průvodce...(1. vydání) a mám tento problém.
Chci udělat titulní stranu tak, aby na ní byl určitý text a obrázky, ale nezobrazovaly se mi na ní perexy článků. Původní text také nechci ve formě zkráceného náhledu. V knížce jsou tomu věnovány věty:
"V informacích o webu zbývá poslední nastavení-tím je adresa výchozí titulní stránky webu. Standardně - node. Zobrazuje všechny stránky, které mají zapnutý příznak Na titulku. Na titulních stranách mnoha webů se objevuje pouze statická stránka - žádný výpis článků zde neuvidíte".
Vytvořte si nějakou atránku a její adresu zadejte do políčka výchozí titulní strana. Napsal jsem to zkráceně.
A tady mám problémy:
a) jak stránku nazvat? index.html?
b) cesta: http://localhost/SPZ-DRUPAL/index.html - dá hlášku - Cesta 'index.html' je neplatná nebo k ní nemáte přístup.
Poradí mi někdo jak to udělat?

Předem děkuji

návštěvník

Jen bych ten dotaz ještě doplnil. Chci aby se mi perexy článků zobrazovaly na straně Aktuality. Tu však nechci jako výchozí stránku webu. Jak to udělat?

Díky

návštěvník

Když dělám já úvodní stránku (nové node) bez perexů tak si ji nazvu jak potřebuji, záleží na tom, co chci na úvodní stránce mít. Např. Termíny kurzů a to pak taky napíšu do Nastavení webu - informace o webu - Výchozí titulní strana:za doménu napíšu např. terminy-kurzu a pak adresa titulní strany je www.neco.cz/terminy-kurzu ale v adresnim řádku se zobrazuje pouze www.neco.cz

V knize od pana Polzera je to velice dobře popsané :)

návštěvník

Díky,
já už jsem na to přišel, ale trošku jinou cestou. V Nastavení webu-Informace o webu-Výchozí titulní strana napíšu node/číslo. Možná je to tak míň citlivé na čisté URL.
A propos: ta stránka s aktualitama?

Profile picture for user Jan Polzer

Jak už píše l.lenek, je potřeba si nejdříve definovat novou stránku, tedy aby adresa, kteoru zapíšete do Informace o webu již existovala.

Ve Vašem případě to vidím na použití modulu Views:

1. Vytvoříte nové View s typem řádků Fields, kde si nadefinujete třeba zobrazení jen nadpisu a ikonky článku (dělané pomocí CCK).

2. Adresu tohoto View dáte do Informací o webu jako titulní stránku.

3. Vytvoříte ještě jedno další View pro Aktuality, tam si již přidáte zobrazení perexu, případně jako typ řádků použijete Uzly.

Jak se pracuje s Views a CCK je v knize popsáno v samostatných kapitolách.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru